Trpělivost porcelán přináší

6. prosince, 18:00 - 1. února, 18:00

Galerie GAFA, DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Další vzdělávání Veřejnost Výstava

Galerie GAFA v kreativní zóně DEPO2015 představí během prosince a ledna práce vzniklé v rámci třetího ročníku studentského keramického sympozia SYMPASYMPO.

Vstup: VSTUP ZDARMA | PO – NE, 10 – 18
Určeno pro: veřejnost

První ročník studentského sympozia ateliérů keramiky proběhl za podpory ateliéru Designu keramiky na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, druhý ročník se konal na VŠUP v Praze a letos v červenci se událost konala na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni.

SYMPASYMPO je událost, která si klade za cíl propojovat jak současné studenty/ky keramiky, tak i všechny mladé tvůrce/kyně, kteří s tímto materiálem pracují. Záměrem sympozia je vytvořit prostor pro propojení a vytvoření meziuniverzitní komunity mladých keramiků a keramiček.

“Tématem letošního ročníku bylo Trpělivost porcelán přináší, jelikož je plzeňský ateliér Keramický design zaměřen převážně na tvorbu z porcelánu, chtěly jsme i účastníkům nabídnout týden práce s tvrdým porcelánem, k jehož výrobě je poměrně nelehké se dostat z hlediska náročnosti na výpaly,” uvádí Kateřina Kopecká, jedna z organizátorek letošního ročníku.

Seznam vystavujících:

Barbora Malovaná

Marie Špačková

Klára Galanská

Nonna Postolenko Lorenz

Tereza Orviská

Žofie Josefína Horáčková

Veronika Zálešáková

Nonna Postolenko Lorenz, Parazit (foto: Dorota Franková)

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

06. 12. 2023, 18:00

17 Duben