Výstava Zítra to budeme vědět

18. října, 18:00 - 8. listopadu, 18:00

Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň

Studující Veřejnost Výstava

Pod titulem „Zítra to budeme vědět“ představuje ateliér Malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara průřez studijním úsilím na poli této umělecké disciplíny v rozmezí zhruba dvou let.

Vstup: volný
Určeno pro: studující, zaměstnané, veřejnost

Na výstavě jsou zastoupeni všichni stávající studenti a studentky bez výjimky. Koncepce výstavy není ničím jiným než snahou vhodně představit mnohost přístupů jednotlivých studujících tak, aby jejich díla mohla hovořit sama za sebe. Výstava zároveň jejich práce uvádí do vzájemného dialogu.

„Umění současnosti se ukazuje jako pluralitní, neohraničená, myšlenkově i formálně do všech stran rozebíhající se forma výtvarného jazyka. Výmluvně, jak je mu vlastní, zrcadlí charakter a hlavní témata naší doby, která oplývá nebývalými svobodami, jež jsou zároveň determinovány nesnadností volby,“ říká vedoucí ateliéru Vladimíra Véla.

„Dalo by se říct, že s malbou je tomu podobně, ale v jejím jádru je tomu jinak. Malbě je to jedno. Budeme-li uvažovat o malbě v celé šíři jejího historického kontextu a o jejím základním charakteru, zjistíme, že je v čase statická, že tu zkrátka je a nesejde jí na tom, jestli ji jmenujeme královnou nebo uvažujeme o jejím konci. Zásadní je, jakým způsobem nám ukazuje své ctnosti. Patří k ušlechtilému projevu lidského ducha, její projevy jsou pravdami, jež se nedají obejít. Vše je v ní uloženo a připraveno k dispozici. Stačí začít,“ upřesňuje.

„Na tomto rozcestníku stojí studenti a studentky a začínají. Očekává se, že budou v tomto smyslu hledat, řešit, uchopovat, dřít, přemýšlet, tříbit svoji jedinečnost, sledovat, cítit a hlavně tvořit… Od řemesla přes osobní roviny, obecné myšlenky po samotnou malbu s nadějí, že tomu všemu porozumí. Bok po boku s nimi věříme v název výstavy: Zítra to budeme vědět…,“ dodává Andrea Uhliarová z ateliéru Malba.

vedoucí ateliéru Vladimír Véla | asistentka ateliéru Andrea Uhliarová vystavující: Eliška Astlová | Nuray Barmankul | Miroslava Benett | Lucie Bubeníková | Hana Černá | Jakub Černý | Lea Drozdová | Kateřina Frgalová | David Fuxa | Martin Gebert | Romana Hanková | Filip Horák | Patrik Horák | Kei Ichikawa | Kateřina Kobrlová | Šarlota Koucká | Lucie Kramperová | Elena Malcangiová | Alice Marková | Elisabeth Marie Matýšková | Kristýna Nejedlá-Bujárková | Kristína Nguyenová | Nadezhda Noarova | Matěj Remeš | Veronika Zpěváková

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

18. 10. 2023, 18:00

01  -  26 Květen