Studentská formule si připsala další úspěch na mezinárodních závodech

Soutěže Formula Student Czech Republic se zúčastnilo celkem 33 týmů se spalovacím motorem z celé Evropy. Studentský Racing Team Pilsen dokončil na těchto závodech závěrečnou vytrvalostní disciplínu na 22 km na výborném 4. místě, což mu v soutěži zajistilo celkové 7. místo. 
Mezinárodní závody Formula Student Czech Republic se konaly 2. - 6. srpna na a polygonu mosteckého autodromu. Svým úspěchem tak plzeňský tým navázal na na svůj výsledek z předchozího závodu Formula Student Italy 2017, kde skončil čtvrtý. 
Celý závod provázela díky domácímu prostředí velmi příjemná atmosféra – vytvořili ji zejména naši fanoušci, kteří nás přijeli podpořit. Náš vůz dokončil všechny disciplíny bez technických problémů. Velmi cenné je pro nás 4. místo ve vytrvalostním závodě – je to zatím náš nejlepší výsledek v této disciplíně,“ uvedl člen týmu Michal Skovajsa.
Přestože je jen několik dní po posledním závodě, plzeňský tým už zahájil přípravu na novou sezónu. „Abychom mohli v příštím roce vylepšit svoje výsledky, začali jsme již s vývojem nového vozu UWB05. Zaměříme se především na zlepšení statických disciplín a odlehčení vozu,“ řekl nový týmový kapitán pro rok 2017 Martin Mrázek.

Výsledky plzeňského týmu v závodě Formula Student Czech Republic 2017:

Acceleration:           6. místo

Skid Pad:               6. místo

Autocross:             6. místo

Endurance:            4. místo

Fuel Economy:       14. místo

Design:           28. místo

Presentation:       12. místo

Cost & Manufacturing:   24. místo

Celkové pořadí: 7. místo s 637 bodyGalerie


Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

08.08.17


Novým děkanem filozofické fakulty se stane David Šanc


Fakulta filozofická

362

10.08.17


Český satelit má za sebou prvních dvě stě přeletů nad řídicím střediskem


Fakulta elektrotechnická

62

27.07.17


Děti se učí anglicky na zámku


Celouniverzitní

85

12.07.17