S univerzitním upírem darovalo krev 37 prvodárců

Od 6. do 8. listopadu proběhl na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň 22. ročník tradiční akce Západočeské univerzity nazvané Univerzitní upír. Darovat krev přišlo 191 osob, 37 z nich poprvé.

Ze 191 dárců bylo 83 studentů, nejvíce z fakulty elektrotechnické (17), hned po ní následovaly fakulta aplikovaných věd (15), fakulta ekonomická (11) a fakulta zdravotnických studií (10). Mezi dobrovolníky bylo 37 prvodárců, z nichž většina byla právě z řad studentů. Univerzitní upír přitom cílí především na prvodárce, kteří díky této akci zůstávají myšlence dobrovolného dárcovství věrní.

 Jak vyplynulo z dotazníkového šetření, nejčastější důvodem darování krve bylo pomáhat lidem, kteří to potřebují. „Studenti také v dotazníku uváděli, že by se do organizace Univerzitního upíra chtěli zapojit,“ řekl Tomáš Dubina, který měl letos organizaci akce na starosti.

 „Chceme poděkovat dárcům, zaměstnancům transfuzního oddělení i společnosti Crosscafé, která pro dárce připravila dárek ve formě slevy,“ doplňuje Tomáš Dubina.

Statistika a fotografie z akce jsou umístěny na facebookovém profilu Univerzitního upíra. Největší zájem o „Upíra“ byl v jubilejním 10. „semestrníku“, kdy přišlo 272 lidí.  

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

09.11.17


Absolventi, studenti i vyučující Fakulty ekonomické si připomněli historii Kýble akademické krve


Fakulta ekonomická

222

18.09.18


V holandské Galerii Marzee vystavují také dvě šperkařky ze Sutnarky


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

26

10.09.18


Menza je o terasu větší a barevnější. Funguje ve zkušebním provozu


Celouniverzitní

225

06.09.18