Ocenění Pečeť kvality 2017 putovalo i na Západočeskou univerzitu. Získala 3. místo

Cena Pečeť kvality hodnotí kvalitu a objem zahraničních mobilit v rámci programu Erasmus+.

Cílem hodnocení je ocenit výsledky a snahu českých vysokoškolských institucí, které vysíláním na mobilitu v rámci programu Erasmus+ umožňují získat zahraniční studijní a/nebo pracovní zkušenosti co největšímu počtu svých studentů.

Západočeská univerzita v klání letos obsadila třetí místo, a to za Masarykovou univerzitou v Brně a Vysokým učením technickým v Brně.

Kritérii pro hodnocení v roce 2017 byl především objem mobilit, který daná vysokoškolská instituce zrealizovala z grantu programu Erasmus+, v poměru k celkovému počtu studentů zapsaných na dané škole za akademický rok 2015/2016 a zároveň plnění grantových podmínek jako např. úroveň čerpání a vratky.

Celkem se do soutěže letos přihlásilo 16 vysokých škol. Hodnoceny byly na základě dostupných statistických údajů k realizaci programu Erasmus+ v akademickém roce 2015 / 2016. Posuzování prováděli dva nezávislí hodnotitelé. Za vysokoškolský sektor bylo ocenění uděleno poprvé v roce 2015.

Zahraniční vztahy

Jana Ovsjanniková

23. 11. 2017

Fakulta ekonomická úspěšně zakončila společný semestrální kurz českých a německých studentů