Ocenění Pečeť kvality 2017 putovalo i na Západočeskou univerzitu. Získala 3. místo

Cena Pečeť kvality hodnotí kvalitu a objem zahraničních mobilit v rámci programu Erasmus+.

Cílem hodnocení je ocenit výsledky a snahu českých vysokoškolských institucí, které vysíláním na mobilitu v rámci programu Erasmus+ umožňují získat zahraniční studijní a/nebo pracovní zkušenosti co největšímu počtu svých studentů.

Západočeská univerzita v klání letos obsadila třetí místo, a to za Masarykovou univerzitou v Brně a Vysokým učením technickým v Brně.

Kritérii pro hodnocení v roce 2017 byl především objem mobilit, který daná vysokoškolská instituce zrealizovala z grantu programu Erasmus+, v poměru k celkovému počtu studentů zapsaných na dané škole za akademický rok 2015/2016 a zároveň plnění grantových podmínek jako např. úroveň čerpání a vratky.

Celkem se do soutěže letos přihlásilo 16 vysokých škol. Hodnoceny byly na základě dostupných statistických údajů k realizaci programu Erasmus+ v akademickém roce 2015 / 2016. Posuzování prováděli dva nezávislí hodnotitelé. Za vysokoškolský sektor bylo ocenění uděleno poprvé v roce 2015.

International Office

Jana Ovsjanniková

23. 11. 2017

Čtvrté Pivo s rektorem chutnalo tak moc, až zlámalo všechny rekordy

Studenti Univerzita Zaměstnanci

02. 10. 2019

Soutěžní florbal se na ZČU hraje už deset let. Naváže na loňský úspěch?

Sport Studenti Úspěchy

Fakulta strojní