Jaký je pohled mladé generace výtvarníků na image České republiky?

Ve středu 24. ledna byla slavnostně otevřena výstava CzechImage. Výstavní projekt vznikl ve spolupráci Českých center a ateliéru Grafický design navazujícího magisterského programu, jenž na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara vede Kristina Fišerová. 

Výstava CzechImage, která v pražské Galerii Českých center bude k vidění až do 15. března, je prvním z projektů, který Česká centra připravila při příležitosti oslav stého výročí naší republiky. Cílem projektu je získat pohled mladé generace na současnou image České republiky. Přinést by měl odpovědi na otázky: Jak vidíme sami sebe, jak nás vidí a hodnotí v zahraničí? Na co jsme hrdí, co nás charakterizuje a čím jsme jedineční?

Spolupráce ateliéru Grafický design s Českými centry začala již minulý rok, kdy studenti prezentovali své plakáty a koncept výstavy delegaci z Českých center. Ta vybrala vizuál připravované výstavy od katalogu, pozvánky, plakátu až po celou koncepci instalace výstavy, jenž je postavený na ilustracích studentky Martiny Scholleové a typografickém zpracování studenta Martina Kadlece. Ocenění tvůrci vizuálního stylu výstavního projektu mají možnost do konce letošního roku vyjet na týdenní stáž do jednoho z libovolných evropských měst od Paříže, Barcelony, Milána, Vídně přes Stockholm a Bukurešť až po Moskvu. Další studentkou, která získala možnost vycestovat do zahraničí, je Lucie Marková. Ta pro změnu zvítězila s logem CzechImage.

 „Nechtěla jsem, aby studenti, když dávají nějakou osobní výpověď o České republice, na to téma hleděli okem sarkastickým a snažili se vypíchnout to, co je špatné a všechno ironizovali. Ale právě naopak snažili se najít to krásné a to, na co jsou hrdí. O tom výstava v Galerii Českých center je,“ vysvětluje svůj záměr kurátorka výstavy Kristina Fišerová.


Foto: Anna Pleslová (Galerie Českých center)

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

26. 01. 2018


Fakulta strojní ZČU sbírala ocenění na 8. mezinárodní letní jaderné škole na Ukrajině

Další vzdělávání Spolupráce Úspěchy

Fakulta strojní

22. 07. 2019

Západočeská univerzita chce podpořit tvůrce porcelánu a keramiky

Spolupráce Tisková zpráva Veřejnost

Celouniverzitní

17. 07. 2019

Šestá generace formule ze ZČU si znovu dojela pro šesté místo

Soutěž Spolupráce Úspěchy

Fakulta strojní

23. 08. 2019