Přístavba menzy na Borech má finiš před sebou

Se začátkem nového akademického roku bude studentům i zaměstnancům Západočeské univerzity sloužit zvětšená menza v areálu kampusu na Borech. Namísto současného omezení strávníky čeká například zastřešená terasa. Podívejte se, jak stavba vypadá teď.

Menza se mění za necelých 11 milionů korun bez DPH. Kromě terasy vzniknou nově dvě výdejní místa, díky nimž mají odpadnout dlouhé fronty při čekání na jídlo, a díky dvěma odkládacím místům bude rychlejší také odevzdávání použitého nádobí. „Práce postupují podle harmonogramu,“ ujišťuje kvestor univerzity Petr Beneš.

Znamená to, že stavba má před sebou finiš a hotová bude do konce srpna.

Kapacita menzy se potom ze současných 350 zvýší na 450 míst k sezení (65 nových míst bude na terase), myčky namísto 800 kusů špinavého nádobí umyjí za hodinu 1000 kusů a tým zaměstnanců menzy se rozšíří o pět nových.

Pavel KORELUS

10.08.18

Racing Team Pilsen přivezl z Itálie sedmé místo

Fakulta aplikovaných věd