Studenti univerzity v říjnu opět ochutnají pivo uvařené rektorem

Rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček v úterý 4. září společně se sládkem a manažerem závodu Plzeňského Prazdroje uvařili výjimečnou várku piva Excelent. Jedenáctistupňový světlý ležák bude nyní zrát, aby ho rektor mohl 2. října osobně načepovat studentům při akci Pivo s rektorem.

Západočeská univerzita a Plzeňský Prazdroj jsou stabilními partnery. Vedle vzájemné podpory při pořádání akcí pro studenty a významné hosty se spolupráce odehrává v rámci vedení kvalifikačních prací nebo odborných studentských stáží, které jsou často odrazovým můstkem pro zahájení profesní kariéry v Plzeňském Prazdroji. Pivovar se řadí mezi českými studenty a absolventy k nejžádanějším zaměstnavatelům a na Plzeňsku je v žebříčcích jasnou jedničkou. „Této pozice si samozřejmě nesmírně vážíme. Zároveň víme, že mladí lidé mají nejen ambice přinášet svému zaměstnavateli nové ideje a v práci uspět, chtějí se ale také bavit a mít sladěný profesní život s volným časem. V Plzeňském Prazdroji se snažíme těmto požadavkům vycházet co nejvíce vstříc. I proto studenty zveme na pivo, na kus řeči i za zábavou. Chceme, aby se přesvědčili, jaká je u nás atmosféra, abychom je motivovali k tomu, že Plzeňský Prazdroj bude jejich první volba při hledání zaměstnání a budování jejich kariérního rozvoje,“ říká manažer plzeňského pivovaru Stanislav Hamara.  Na pivo Excelent nepadla volba náhodou.Je to pivo pro mladou dospělou generaci a podporuje lidi, kteří se nebojí ukázat, co v nich je,“ popsal plzeňský sládek Martin Hložek, který na vaření piva dohlížel.

Západočeská univerzita v Plzni zorganizovala Pivo s rektorem poprvé v roce 2016 v rámci oslav 25. výročí svého založení. Na úspěšnou akci navázala v loňském roce, kdy i přes nepřízeň počasí dorazila do pivovaru tisícovka studentů. Letos se studenti v prostorách plzeňského pivovaru setkají s rektorem potřetí.

„Pivo s rektorem se stává tradiční akcí naší univerzity a pro mě osobně je toto setkání velmi příjemnou událostí. Oba předchozí ročníky ukázaly, že studenti vítají příležitost neformálně se setkat a popovídat si. Kladou mi nejrůznější dotazy a přicházejí s cennými postřehy a návrhy. Atmosféra je vždy velmi přátelská, což je jistě dáno i tím, že se setkání může odehrávat v příjemném prostředí, které pro nás vždy připraví plzeňský pivovar,“ řekl rektor Miroslav Holeček s tím, že Plzeňský Prazdroj studentům ZČU poskytuje řadu možností uplatnění během studia i po jeho absolvování.

Šárka Stará

04. 09. 2018

Zástupci ZČU a OTH Amberg-Weiden projednávali další spolupráci

Spolupráce Studium Univerzita