Kulturka zve na snídani při streamované přednášce o fake news

Odborník na falešné zprávy Vojtěch Bruk promluví 27. září živě na padesáti místech. Jedno z nich bude také v Plzni.

Jak se vyznat v dnešním složitém světě manipulací na sociálních sítích a v médiích? Jak vůbec sociální sítě fungují a jaké manipulace tam číhají? Na tyto otázky odpoví ve čtvrtek 27. září v Kulturce v Sedláčkově ulici přednáška Ranní dávka chemtrails a fake news aneb Mediální gramotností a kritickým myšlením proti záplavě (dez)informací!

Přednášku organizuje společnost Red Button v rámci cyklu Brain&Breakfast a bude streamovaná. Přednášející Vojtěch Bruk díky přenosu promluví  z prostor pražského centra Impact Hub k posluchačům na padesáti místech v celé ČR i na Slovensku. „Nezůstaneme jen u popisu současné situace, ale zjistíte něco i o nejnovějším trendu takzvaných DEEPFAKE videí. Podíváme se také za oponu, jak vlastně všechny ty hoaxy, fake news a konspirace reálně působí a jak jsou provázané s novodobou propagandou,“ slibují organizátoři.

Vojtěch Bruk studoval politologii a bezpečnostní a strategická studia na Masarykově univerzitě, kde spoluzakládal projekt Zvol si info, který šíří osvětu v oblasti mediální gramotnosti především na středních školách. Přednášel na školách i pro veřejnost, je také spoluautorem Nejlepší knihy o Fake news, dezinformacích a manipulacích. Posluchači na všech padesáti místech mu budou moci také on-line pokládat dotazy.

Akce začne v 8 hodin, samotný přenos o půl deváté. Tým z Kulturky zajistí posluchačům snídani, přičemž vstup i pohoštění jsou zdarma.

Spolu s Kulturkou akci pořádá Celoživotní a distanční vzdělávání Západočeské univerzity a Centrum podnikání Fakulty ekonomické. Sledujte její facebookovou událost.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

19. 09. 2018


Kabelky z metalické usně od absolventky Sutnarky zaujaly v soutěži Jana Pivečky

Studenti Univerzita Úspěchy

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

29. 08. 2019

Šestá generace formule ze ZČU si znovu dojela pro šesté místo

Soutěž Spolupráce Úspěchy

Fakulta strojní

23. 08. 2019

Šestá Dětská univerzita otevře poprvé učebny dvou fakult ZČU

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

20. 09. 2019