Kulturka zve na snídani při streamované přednášce o fake news

Odborník na falešné zprávy Vojtěch Bruk promluví 27. září živě na padesáti místech. Jedno z nich bude také v Plzni.

Jak se vyznat v dnešním složitém světě manipulací na sociálních sítích a v médiích? Jak vůbec sociální sítě fungují a jaké manipulace tam číhají? Na tyto otázky odpoví ve čtvrtek 27. září v Kulturce v Sedláčkově ulici přednáška Ranní dávka chemtrails a fake news aneb Mediální gramotností a kritickým myšlením proti záplavě (dez)informací!

Přednášku organizuje společnost Red Button v rámci cyklu Brain&Breakfast a bude streamovaná. Přednášející Vojtěch Bruk díky přenosu promluví  z prostor pražského centra Impact Hub k posluchačům na padesáti místech v celé ČR i na Slovensku. „Nezůstaneme jen u popisu současné situace, ale zjistíte něco i o nejnovějším trendu takzvaných DEEPFAKE videí. Podíváme se také za oponu, jak vlastně všechny ty hoaxy, fake news a konspirace reálně působí a jak jsou provázané s novodobou propagandou,“ slibují organizátoři.

Vojtěch Bruk studoval politologii a bezpečnostní a strategická studia na Masarykově univerzitě, kde spoluzakládal projekt Zvol si info, který šíří osvětu v oblasti mediální gramotnosti především na středních školách. Přednášel na školách i pro veřejnost, je také spoluautorem Nejlepší knihy o Fake news, dezinformacích a manipulacích. Posluchači na všech padesáti místech mu budou moci také on-line pokládat dotazy.

Akce začne v 8 hodin, samotný přenos o půl deváté. Tým z Kulturky zajistí posluchačům snídani, přičemž vstup i pohoštění jsou zdarma.

Spolu s Kulturkou akci pořádá Celoživotní a distanční vzdělávání Západočeské univerzity a Centrum podnikání Fakulty ekonomické. Sledujte její facebookovou událost.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

19. 09. 2018


Student Fakulty aplikovaných věd Lukáš Picek sklízí mezinárodní úspěchy

Studenti Tisková zpráva Úspěchy

Fakulta aplikovaných věd

07. 05. 2020

Fakulty ZČU připravují plán výuky v novém režimu. Studenti získají informace e-mailem

COVID-19 Studium Tisková zpráva

Celouniverzitní

06. 05. 2020

Letní školy Západočeské univerzity přijímají přihlášky

Další vzdělávání Tisková zpráva Veřejnost

Celouniverzitní

01. 06. 2020