Kulturka zve na snídani při streamované přednášce o fake news

Odborník na falešné zprávy Vojtěch Bruk promluví 27. září živě na padesáti místech. Jedno z nich bude také v Plzni.

Jak se vyznat v dnešním složitém světě manipulací na sociálních sítích a v médiích? Jak vůbec sociální sítě fungují a jaké manipulace tam číhají? Na tyto otázky odpoví ve čtvrtek 27. září v Kulturce v Sedláčkově ulici přednáška Ranní dávka chemtrails a fake news aneb Mediální gramotností a kritickým myšlením proti záplavě (dez)informací!

Přednášku organizuje společnost Red Button v rámci cyklu Brain&Breakfast a bude streamovaná. Přednášející Vojtěch Bruk díky přenosu promluví  z prostor pražského centra Impact Hub k posluchačům na padesáti místech v celé ČR i na Slovensku. „Nezůstaneme jen u popisu současné situace, ale zjistíte něco i o nejnovějším trendu takzvaných DEEPFAKE videí. Podíváme se také za oponu, jak vlastně všechny ty hoaxy, fake news a konspirace reálně působí a jak jsou provázané s novodobou propagandou,“ slibují organizátoři.

Vojtěch Bruk studoval politologii a bezpečnostní a strategická studia na Masarykově univerzitě, kde spoluzakládal projekt Zvol si info, který šíří osvětu v oblasti mediální gramotnosti především na středních školách. Přednášel na školách i pro veřejnost, je také spoluautorem Nejlepší knihy o Fake news, dezinformacích a manipulacích. Posluchači na všech padesáti místech mu budou moci také on-line pokládat dotazy.

Akce začne v 8 hodin, samotný přenos o půl deváté. Tým z Kulturky zajistí posluchačům snídani, přičemž vstup i pohoštění jsou zdarma.

Spolu s Kulturkou akci pořádá Celoživotní a distanční vzdělávání Západočeské univerzity a Centrum podnikání Fakulty ekonomické. Sledujte její facebookovou událost.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

19. 09. 2018


Letní škola Fakulty filozofické láká na politiku a sport v současném světě

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Fakulta filozofická

03. 07. 2019

Mezinárodní letní jazyková škola a ArtCamp zvaly na koncert před knihovnou

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

14. 07. 2019

Po stopách německého osídlení západu Čech vyšla patnáctá exkurze

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Fakulta pedagogická

27. 06. 2019