Univerzitní knihovna zve na výstavu o formování Izraele

Ve středu 3. října bude v Univerzitní knihovně ZČU zahájena výstava Židovští uprchlíci z arabských zemí. K vidění bude do 2. listopadu.

Expozici tvoří fotografie a doprovodné texty rozmístěné na 14 panelech. Univerzitní knihovně ji zapůjčilo Velvyslanectví Státu Izrael. Výstava je putovní, hostila ji například Maiselova synagoga, Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí, Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy nebo Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové.

Od  4. října do 2. listopadu si ji v prostorách Univerzitní knihovny v kampusu na Borech mohou prohlédnout také studenti a akademici ZČU i široká veřejnost. Návštěvníci se seznámí s dějinami izraelského národa, vznikem státu Izrael a začleněním arabských Židů. Čekají na ně poutavé fotografie a faktografické informace, doplněné silnými osobními příběhy.

Výstava bude zahájena ve středu 3. října v 16 hodin.

Univerzitní knihovna

Šárka Stará

26. 09. 2018

Mezinárodní letní jazyková škola a ArtCamp zvaly na koncert před knihovnou