Západočeská univerzita si v areálu DEPO2015 posvítí na budoucnost

Festival vzdělávání a práce se uskuteční už podruhé.

Areál DEPO2015 bude v pátek 9. a v sobotu 10. listopadu hostit druhý ročník festivalu vzdělávání a práce Posviť si na budoucnost. Žákům, studentům i rodičům nabídne ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji. Kromě zástupců zaměstnavatelů a středních škol nebude samozřejmě chybět ani Západočeská univerzita.

Festival posviť si na budoucnost, to budou po oba dva dny od 9 hodin workshopy, přednášky i kariérové poradenství. Školy a firmy návštěvníkům přiblíží veletrh, přičemž ZČU na něm zastoupí deset stánků. Jeden stánek představí Informační a poradenské centrum, Ústav jazykové přípravy, Kariérní centrum, odbor Vnějších vztahů a podnikatelský inovační klub BoostUp. Na zbývajících stáncích se bude prezentovat devět součástí ZČU, a to:

Fakulta aplikovaných věd
Fakulta filozofická
Fakulta elektrotechnická
Fakulta ekonomická
Fakulta strojní
Fakulta právnická
Nové technologie – Výzkumné centrum (NTC)

Posviť si na budoucnost připravuje stejnojmenná platforma, která vznikla v roce 2017 spoluprací Správy Informačních technologií města Plzně, Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje, Úřadu Práce, Info Kariéry a Plzeňského kraje. Vstup je zdarma.

Foto: Posviť si na budoucnost

Pavel KORELUS

11. 10. 2018

Na novém Pamětním místě Brány borců u Doosan Areny má podíl i Západočeská univerzita