Fakulta ekonomická ZČU zahájila společný semestrální kurz se studenty z východního Bavorska

Týmy z Plzně a Weidenu se zaměřují na řízení lidských zdrojů.

Projekt v mezinárodním virtuálním týmu je předmět, který spojuje vybrané studenty Fakulty ekonomické ZČU a studenty Fakulty podnikohospodářské z partnerské východobavorské technické vysoké školy OTH Amberg-Weiden. A právě ve Weidenu se 12. října konal úvodní workshop - součást společného semestrálního kurzu v rámci zmíněného předmětu.

Úvodního přivítání a představení partnerské školy se ujal děkan fakulty Bernt Mayer, následovala pracovní část workshopu, během které týmy složené z českých a německých studentů pracovaly na zvolených tématech. Stejně jako v minulých ročnících se témata zaměřují převážně na aktuální problematiku řízení lidských zdrojů. V závěru workshopu studenti prezentovali první dílčí výsledky společné práce.

V průběhu semestru bude týmová práce pokračovat převážně virtuálně s využitím online komunikace. Další společný workshop, na kterém plzeňský i weidenský tým odprezentují své výstupy, se uskuteční v závěru semestru.

Společný semestrální kurz je částečně realizován za podpory programu Bavorsko-české akademické projekty 2018.

Fakulta ekonomická

Dana Egerová

18. 10. 2018

Sedmý ročník mezinárodní konference ESCO 2020 se konal online