Sutnarka představí i nové ateliéry

Uchazeči o studium se při dnu otevřených dveří setkají s vedoucími a pedagogy jednotlivých ateliérů, zdarma zkonzultují své domácí práce a dozvědí se, jaké vybrat do svého portfolia.
Ve čtvrtek 1. listopadu se od 10 do 15 hodin uskuteční Den otevřených dveří Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Pro zájemce o umění a uchazeče o studium je připraven bohatý program. Budou si moci prohlédnout unikátní budovu školy, artotéku mimořádných děl pedagogů školy, jednotlivé ateliéry, špičkově vybavené dílny, novou unikátní clay-modellingovou dílnu pro modelování karosérií aut nebo v Čechách jedno z nejmodernějších a největších filmových a trikových studií Multilab.

Uchazeči o studium se setkají s vedoucími a pedagogy jednotlivých ateliérů, zdarma zkonzultují své domácí práce a dozvědí se, jaké vybrat do svého portfolia. Pobaví se se stávajícími studenty a seznámí se s projekty, na nichž ateliéry pracují, od 12 a od 14 hodin dojde na prezentaci o filosofii a směřování školy a o tom, jak si podat přihlášku.

Nově Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara otevře v akademickém roce 2019/2020 ateliéry Animovaná a interaktivní tvorba II., Mediální a didaktická ilustrace II. a Produktový design II. Při Dnu otevřených dveří je představí také.

Ateliér Animovaná a interaktivní tvorba II. povede Lukáš Fišárek, zakladatel studia Oficina, které získalo řadu cen například v rámci Czech Grand Design. Na kontě má i Českého lva za plakát k filmu Po strništi bos. Tím, čím byl pro 20. století grafický design, je pro 21. století design interaktivní. Různé podoby interaktivity se již etablovaly jako stylutvorná a homogenní součást práce grafického designéra. Pomocí nejrůznějších nástrojů je tento obor schopen rozšířit hranice budování vizuálních identit i přinést designérovi daleko širší kreativní potenciál. Ateliér se zaměří na různé dynamické podoby interaktivního designu od Motion přes web až po mobilní aplikace nebo herní design.

Ateliér Mediální a didaktické ilustrace II. povede Václav Šlajch. Budoucnost ilustrace je ve virtuálním prostoru a ilustrátoři budují rozšířenou realitu (augmented reality), podílejí se na tvorbě herního prostředí, nebo spolupracují v produkčních týmech při výrobě animovaných filmů nebo digitálních komiksů. V tomto ateliéru studenti tvoří jak klasickým, tak současným způsobem - vyděluje se z původní Mediální a didaktické ilustrace, kterou dále povede mimořádná osobnost evropské a světové ilustrace Renáta Fučíková.

Ateliér Produktový design II. povede Jan Korabečný, který působil řadu let v prestižních evropských automobilkách například v Porsche. Jeho studenti se budou zabývat klasickým produktovým designem s přesahem a prohloubením směrem k modelérským činnostem. Budou využívat unikátní moderní studio pro clay modelling s CNC frézou a 3D tiskem. Budou navrhovat a vytvářet klasické i virtuálních 3D modely produktů s ohledem na propojení elegance a funkce.

Jako již každoročně je termín podání přihlášek do bakalářského studia pro akad. rok 2019/2020 stanoven na 30. listopad 2018. Novinkou v letošním roce je distanční forma první části přijímacího řízení. 

Do 30. listopadu včetně uloží uchazeči na doméně https://domaciprace.fdu.zcu.cz/ elektronické portfolio domácích prací. Mohou tak snadno prezentovat to nejlepší ze své tvorby. Včetně děl, která jsou jen obtížně transportovatelná. Další výhodou je, že uchazeči nemusí své portfolio dělit mezi několik škol.

Ve druhém kole je hodnoceno fyzicky donesené portfolio domácích prací a výtvarné úkoly řešené během tří dnů na fakultě. Domácí práce uchazeče tak mohou být pečlivěji zhodnoceny a konfrontovány s jeho na místě realizovanou tvorbou. Obě části přijímacího řízení jsou hodnoceny komisionálně. Výsledkem je konsensus expertního týmu, nikoliv subjektivní posouzení jednotlivce.

Všechny potřebné informace o přijímacím řízení naleznete na stránkách fakulty v sekci uchazeč/informace k přijímacímu řízení v dokumentu Podmínky přijímacího řízení do bakalářského studia pro akademický rok 2019/2020.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Pavel KORELUS

26. 10. 2018


Fakulta pedagogická propojuje školy v západních Čechách se svými studenty a absolventy

Absolventi Studenti Tisková zpráva

Fakulta pedagogická

27. 05. 2020

Ve výzkumném centru NTIS vyvinuli vlastního robota pro náročné manipulace v omezeném prostoru

Tisková zpráva Univerzita Věda

Fakulta aplikovaných věd

04. 06. 2020

Kniha Noční lov od studentky Sutnarky je ve finále soutěže Silent Book Contest

Studenti Úspěchy Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

22. 05. 2020