Čeští a němečtí knihovníci na stáži v Univerzitní knihovně

U příležitosti mezinárodní akce Open Access Week proběhla v Univerzitní knihovně ve dnech 23. - 25. října stáž pro knihovníky z Technické univerzity v Chemnitz, Vysoké školy Zittau, Technické univerzity v Liberci a Krajské a vědecké knihovny v Liberci.
Odborné přednášky se zaměřily na problematiku otevřeného přístupu k výsledkům vědy a výzkumu a nabídly vhled do vědeckého publikování v režimu Open Access. Kromě toho se účastníci seznámili se službami a odbornými činnostmi Univerzitní knihovny ZČU. Během studijního pobytu navštívili knihovníci také zahraniční knihovny Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje a Knihovnu Západočeského muzea.

V příjemné atmosféře došlo k výměně zkušeností a předání znalostí z knihovnické profese.

Pobyt podpořil projekt Prostor učení – Knihovnická informační platforma Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014–2020.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

30. 10. 2018

Už plánujeme, jak se potkáme a navštívíme, říká studentka o Erasmu, který přerušil koronavirus