Fakulta strojní zve na přednášku o jaderné bezpečnosti

09 Listopad

9. listopadu, 08:00

Fakulta elektrotechnická (EP 130)

Přednáška

V pátek 9. listopadu se na Západočeské univerzitě uskuteční přednáška významného ruského odborníka na jadernou energetiku Jevgenije G. Kulikova. Týkat se bude bezpečnosti moderních jaderných reaktorů.

Díky dlouhodobé spolupráci Západočeské univerzity s Národní výzkumnou jadernou univerzitou v Moskvě (Moscow Engineering Physics Institute, MEPhl) budou mít plzeňští studenti možnost zúčastnit se přednášky Jevgenije Kulikova na téma Nová generace jaderných reaktorů a jaderná bezpečnost. Uskuteční se od 8 hodin v budově Fakulty elektrotechnické (Univerzitní 22) v místnosti EP 130.

Doc. Ing. Jevgenij Kulikov, Ph.D., vystudoval na univerzitě MEPhI jadernou fyziku a ekonomii a v současné době na této špičkové instituci působí jako vědecký pracovník. Zabývá se oblastí perspektivních palivových cyklů, nešíření jaderných materiálů a bezpečností jaderných elektráren.

Fakulta strojní

Šárka Stará

09. 11. 2018, 08:00

10 Leden