Programátoři, pozor! Catalysts Coding Contest je opět tady.

Studenti Tisková zpráva Veřejnost

Catalysts Coding Contest, to je mezinárodní programátorská soutěž, kterou bude 16. listopadu hostit katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd. Fanoušci programování, kteří chtějí poměřit síly v mezinárodní konkurenci, se do ní mohou přihlásit na webových stránkách soutěže.


Catalysts Coding Contest je programovací soutěž s tradicí od roku 2007. Jedná se o jednu z největších soutěží svého druhu v Evropě. V minulé sezóně, kdy soutěž díky katedře informatiky a výpočetní techniky poprvé zavítala i do České republiky, se jí zúčastnilo přes 3000 programátorů ve 40 městech na třech kontinentech.

Katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovanách věd (FAV) Západočeské unverzity bude jedním z hostitelů i vyhlášené podzimní programátorské výzvy.

Cílem soutěže je v omezeném čase vyřešit sedm programátorských výzev různých úrovní obtížnosti, přičemž výzvy jsou mezi sebou provázané pomocí společného příběhu, ke kterému se vztahují. Je povolen jakýkoliv programovací jazyk, nicméně mezinárodní ráz soutěže vyžaduje základní znalost angličtiny. Je možné soutěžit jak individuálně, tak v týmech o dvou nebo třech lidech,“ uvádí Martin Maňák z FAV, který je organizátorem plzeňské části soutěže.

Zúčastnit se může kdokoliv z řad široké veřejnosti, kdo si chce v pátek 16. listopadu odpoledne poměřit své síly s ostatními soutěžícími z různých koutů světa. Vítáni jsou opravdu všichni – od začínajících programátorů až po zkušené odborníky z oboru, kteří se jen tak nějaké výzvy nezaleknou.

Pro účast je nutná on-line registrace na webu soutěže. Registraci je možné provést i v průběhu soutěže až do naplnění maximální kapacity.

Galerie


Fakulta aplikovaných věd

Šárka Stará

06. 11. 2018


Vědec, který působil na ZČU, bude mít v Plzni čestný hrob

Univerzita Věda Zaměstnanci

Celouniverzitní

20. 05. 2020

Život v karanténě po italsku

COVID-19 Studenti Studium

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

15. 05. 2020

Student Fakulty aplikovaných věd Lukáš Picek sklízí mezinárodní úspěchy

Studenti Tisková zpráva Úspěchy

Fakulta aplikovaných věd

07. 05. 2020