Semináře poradí, jak se dají zapojit moderní technologie do výuky

Seminář Studenti Zaměstnanci

iPad nebo mobil jako pomůcky při vzdělávání? Proč ne? Celoživotní a distanční vzdělávání Západočeské univerzity zve na semináře Allana Carringtona a Nicky Hockly.

Třetí listopadový týden bude na Západočeské univerzitě věnován využití technologií ve vzdělávání. Celoživotní a distanční vzdělávání ZČU připravilo seriál seminářů pro učitele, studenty i další zájemce.

V pondělí 19. listopadu mohou navštívit v posluchárně UV115b v budově Fakulty strojní seminář Getting the best use out of the Padagogy Wheel Allana Carringtona, který je seznámí s nástrojem iPadogogy. Díky němu mohou učitelé plánovat a reflektovat činnosti s iPadem ve vztahu ke vzdělávacím cílům podle takzvané Bloomovy taxonomie. Allan Carrington pracoval 10 let jako specialista na vzdělávání na univerzitě v australském Adelaide. Je uznávaným učitelem společnosti Apple a získal dvě významná ocenění za výuku. Má dva magisterské tituly v oborech vzdělávání a interaktivní multimédia a vede portál designingoutcomes.com, který pomáhá vzdělávacím iniciativám po celém světě. Akce je přístupná zdarma po předchozím přihlášení.

V prostorách katedry anglického jazyka Fakulty pedagogické v budově na Chodském náměstí se uskuteční dvě přednášky Nicky Hockly, expertky na využití technologií ve vzdělávání a speciálně ve výuce jazyků. Ve středu 21. listopadu seminář Is the future tense? přiblíží, jak se virtuální realita, roboti a umělá inteligence stávají součástí našich životů a vzdělávání. Ve čtvrtek 22. listopadu představí seminář Going mobile možnosti použití mobilních zařízení při výuce jazyků. Semináře jsou určené akademickým pracovníkům a účast učitelů z praxe, studentů ZČU a dalších zájemců je vítána. Akce je přístupná zdarma po předchozím přihlášení.

Zájemce o vysokoškolskou pedagogiku upozorňuje Centrum celoživotního vzdělávání i na zajímavou konferenci pořádanou Ministerstvem školství Towards Better University Teaching.

Celouniverzitní

Jakub Truneček

13. 11. 2018


Premiéra ZČU na virtuálních vzdělávacích veletrzích

Spolupráce Studium Univerzita

International Office

20. 07. 2020

Profesor Daniel Mayer slaví významné životní jubileum

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Fakulta elektrotechnická

04. 08. 2020

Univerzita třetího věku učí, jak cvičit doma. Přidat se může každý

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

07. 08. 2020