Univerzita a knihovna připravily přednáškový cyklus na téma migrace

Přednášky proběhnou 30. listopadu a 7. prosince ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje ve Smetanových sadech.

Cyklus je prvním společným počinem navazujícím na nedávno podepsanou smlouvu o spolupráci. Univerzita a knihovna budou spolupracovat především v oblasti pořádání přednášek, odborných seminářů, konferencí, kulturních a kulturně společenských akcí spojených s veřejným šířením děl.

Odborníci ze Západočeské univerzity se budou 30. listopadu věnovat například islámu v kontextu migrace, migraci v prostoru a čase či migrantům na území Francie. 7. prosince zde vystoupí mimo jiné stipendista Fulbrightovy nadace působící na Fakultě ekonomické ZČU Michal Kohout, který se podělí o své zkušenosti s imigrací do USA. Kolegové z filozofické fakulty ho doplní o přednášky na téma migrace a multikulturalismu či mediálního konstruktu uprchlické krize. Přednášky začínají vždy v 17 hodin ve výukovém centru studijní a vědecké knihovny v 1. patře. Vstup je volný, organizátoři prosí pouze o registraci.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Gallery

University-wide

Kamila Kolářová

30. 11. 2015