Na ZČU se debatovalo o trendech v digitálním vzdělávání

Konference Studium Univerzita

Konference o novinkách v digitálním vzdělávání na vysokých školách přilákala odborníky i zájemce o tyto trendy.

Oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci s Českou asociací distančního univerzitního vzdělávání a Centrem pro studium vysokého školství uspořádalo v úterý 5. března konferenci Trendy v digitálním vzdělávání na vysokých školách.

„Akce proběhla v rámci projektu 100+, který navazuje na konferenci Vysoké školství a česká společnost v minulých 100 letech a jak dál z 1. listopadu 2018, kde se otevřela diskuze o vysokém školství a vysokoškolském vzdělávání. Tento seminář byl jednou z prvních akcí, které v rámci tohoto projektu proběhla,“ vysvětluje vedoucí oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání a členka předsednictva České asociace distančního univerzitního vzdělávání Lucie Rohlíková.

Na akci se sešla řada odborníků z českých vysokých škol, Ministerstva školství České republiky i zájemci o trendy v digitálním vzdělávání. Ke slovu se postupně dostali místopředseda České asociace digitálního univerzitního vzdělávání Jan Beseda, learning designer Braňo Frk, vedoucí Centra inovací ve vzdělávání a členka Katedry českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzita Palackého v Olomouci Hana Marešová, popularizátorka digitálních odznaků, autorka a lektorka on-line kurzů Linda Pospíšilová z Univerzity Pardubice a členka předsednictva České asociace distančního univerzitního vzdělávání Lucie Rohlíková.

Více informací o digitalizaci vzdělávání na vysokých školách najdete na stránkách České asociace digitálního univerzitního vzdělávání.

Jakub Truneček

12. 03. 2019

Centrum NTIS se představuje na veletrhu chytrých řešení

Univerzita Věda Veřejnost