Na ZČU se debatovalo o trendech v digitálním vzdělávání

Konference Studium Univerzita

Konference o novinkách v digitálním vzdělávání na vysokých školách přilákala odborníky i zájemce o tyto trendy.

Oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci s Českou asociací distančního univerzitního vzdělávání a Centrem pro studium vysokého školství uspořádalo v úterý 5. března konferenci Trendy v digitálním vzdělávání na vysokých školách.

„Akce proběhla v rámci projektu 100+, který navazuje na konferenci Vysoké školství a česká společnost v minulých 100 letech a jak dál z 1. listopadu 2018, kde se otevřela diskuze o vysokém školství a vysokoškolském vzdělávání. Tento seminář byl jednou z prvních akcí, které v rámci tohoto projektu proběhla,“ vysvětluje vedoucí oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání a členka předsednictva České asociace distančního univerzitního vzdělávání Lucie Rohlíková.

Na akci se sešla řada odborníků z českých vysokých škol, Ministerstva školství České republiky i zájemci o trendy v digitálním vzdělávání. Ke slovu se postupně dostali místopředseda České asociace digitálního univerzitního vzdělávání Jan Beseda, learning designer Braňo Frk, vedoucí Centra inovací ve vzdělávání a členka Katedry českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzita Palackého v Olomouci Hana Marešová, popularizátorka digitálních odznaků, autorka a lektorka on-line kurzů Linda Pospíšilová z Univerzity Pardubice a členka předsednictva České asociace distančního univerzitního vzdělávání Lucie Rohlíková.

Více informací o digitalizaci vzdělávání na vysokých školách najdete na stránkách České asociace digitálního univerzitního vzdělávání.

Jakub Truneček

12. 03. 2019

Plzeň bude testovat 5G technologie. Partnerem projektu je Západočeská univerzita

Spolupráce Univerzita Úspěchy