Velký sobotní program Arabfestu láká na jídlo

06 April

6. dubna, 11:00

Plzeň, DEPO2015

Festival Univerzita Veřejnost

Velký sobotní program s podtitulem Na zdraví završí oslavy deseti let existence Festivalu arabské kultury Arabfest. Takzvaný festival ve festivalu navazuje na loňskou úspěšnou premiéru ORIENTAL STREET FOOD MARKETU v industriálních prostorách DEPO2015.

Vstup: dobrovolné vstupné
Určeno pro: veřejnost
Více informací na: http://www.arabfest.cz/media/mediam/announce/TZ_II_Arabfest_2019_Velky_sobotni_program_020419.pdf

Návštěvníci budou objevovat arabskou kulturu na symbolických deseti scénách. Program bude skutečně pestrý a kromě přednášek, besed a filmových promítání nabídne návštěvníkům také kurzy arabštiny a především kulinářské workshopy. Procházka a nákupy na orientálních trzích jsou již samozřejmostí stejně jako zázemí pro děti. Den plný jídla zakončí arabský večírek v podání DJs Radia 1 speciálním setem world music s důrazem na arabskou hudbu.

„Letošní sobotní program v plzeňských industriálních prostorách DEPO2015 vám bude zaručeně chutnat,“ říká ředitelka Festivalu arabské kultury Tereza Svášková. „Našim cílem je, aby se lidé mohli s arabskou kulturou seznámit opravdu zblízka a všemi smysly. Návštěvníci si budou moci uvařit typické i netradiční pochutiny v arabském stylu na speciálních workshopech a poté se na lekci arabštiny pro pokročilé s lektorem jazykové školy Džám-e Džam třeba i naučit, jak si jídlo objednat v restauraci,“ doplňuje.

Festival Arabfest se koná od 3. do 14. dubna v Plzni, Olomouci a Praze. Více v článku na Info ZČU.

Pavel KORELUS

06. 04. 2019, 11:00

12 November
Konference Univerzita Veřejnost