Studenti ZČU opět poměří běžecké síly s rektorem

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

V univerzitním kampusu na Borských polích se v úterý 16. dubna odpoledne uskuteční už čtvrtý ročník Běhu s rektorem. Svoji běžeckou zdatnost poměří ve štafetovém závodě dvojic na trati o délce 1,5 kilometru studenti a akademici, ale také běžci z řad absolventů a veřejnosti. Na účastníky čekají kromě závodu i doprovodné sportovní aktivity, piknik, parkourová exhibice a koncerty.

Po čtyřsetmetrovém zahřívacím kole odstartuje v 16:20 hodin samotný závod, v němž každý ze dvojice poběží střídavě dva okruhy, tedy celkem 3 kilometry. Trasa povede okolo celého kampusu, start a cíl bude před tělocvičnou. Závodit může kdokoli, pro účast je potřebná pouze registrace na stránkách katedry tělesné výchovy a sportu, která se na pořádání akce podílí. Ti, kdo nepoběží, mohou přijít svým kolegům a kamarádům alespoň fandit.

„Na Běh s rektorem se každý rok moc těším. Samotný závod je pro mě vítaným vytržením z pracovních aktivit, ale hlavně je příjemné vidět, jak se studenti, kterých je na této akci rok od roku víc, baví uprostřed kampusu – zasportují si a společně tady stráví celé odpoledne. Tomu se těžko něco vyrovná,“ říká rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček

Prvních padesát přihlášených dvojic obdrží po doběhnutí pivo na osobu zdarma, nejrychlejší tři dvojice budou oceněny. Zároveň bude vyhlášen i vítěz celouniverzitní soutěže O pohár rektora, v níž fakultní týmy soupeřily od října do dubna v individuálních i kolektivních sportech.

Podobně jako vloni je pro účastníky Běhu s rektorem i všechny ostatní návštěvníky připraven pestrý sportovní a kulturní program v univerzitním kampusu. Už od 14 hodin budou k dispozici nejrůznější sportovní aktivity jako frisbee, slackline nebo indoboard. Přibližně od čtyř do pěti se bude pozornost plně ubírat na běžce a po sportovních výkonech se areál univerzity promění v relaxační zónu, kde se bude grilovat a kde bude probíhat velký komunitní piknik, do kterého každý přispěje podle svých možností. K zakoupení bude nefiltrované a nepasterizované pivo Záškolák, uvařené studenty ZČU.

Účastníci akce se mohou těšit také na parkourovou exhibici, k dispozici bude lezecká stěna, zájemci se můžou vyzkoušet slackline nebo hru kanjam. Po vyhlášení výsledků Běhu s rektorem zahraje v 17:40 hodin hudební skupina Heřmanův kabinet a v 19:15 kapela Jam of Soul. O úplný závěr se postará DJ Livity.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

10. 04. 2019


Odborníci z výzkumného centra NTC pomohou zajistit větší bezpečnost návštěvníků Techmanie

Spolupráce Tisková zpráva Veřejnost

Nové technologie - výzkumné centrum

21. 05. 2020

Musíme uhájit povinnou školní docházku, říká rektor ZČU Miroslav Holeček

Studium Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

19. 05. 2020

Menza na Borech znovu otevírá, zatím jen v omezeném provozu

COVID-19 Studenti Zaměstnanci

Celouniverzitní

15. 05. 2020