Fakulta strojní hostila setkání Svazu strojírenské technologie

Beseda Spolupráce Věda

Setkání technických a výrobních ředitelů firem ze Svazu strojírenské technologie se konalo v úterý 9. dubna.
Zástupci 46 firem, výrobců obráběcích a tvářecích strojů, příslušenství a servisních činností, kteří jsou členy Svazu strojírenské technologie, se setkali na ZČU, aby zhodnotili dosavadní průběh projektu Technologické platformy, jehož řešitelem svaz je.

Fakulta strojní při setkání představila výzkumné základny v oblasti obráběcích a tvářecích strojů, technologií v RTI – Regionálním technologickém centru, výzkumném centru Fakulty strojní, a možnosti výzkumu prezentoval také vysokoškolský ústav NTC – Nové technologie, výzkumné centrum. Došlo rovněž na představení výsledků aditivních technologií ve výzkumu RTI, 3D tisku nástrojů a technických řešení. Konec dne patřil prohlídkám laboratoří RTI a výzkumné platformy COMTES FHT.

Fakulta strojní

Eva Krauzová

11. 04. 2019

Veletrh pracovních příležitostí je letos pouze online