Projekt Cesty k inkluzi zakončila závěrečná konference

Další vzdělávání Konference Veřejnost

Hovořilo se o zkušenostech se zaváděním inkluzivního vzdělávání, o přínosech i nedostatcích projektu.

Ve čtvrtek 25. dubna se v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje uskutečnila druhá, závěrečná konference projektu Cesty k inkluzi na téma Perspektivy inkluzivního vzdělávání.

S příspěvky vystoupili odborníci zabývající se tématem inkluze a inkluzivního vzdělávání z různých hledisek. Byli mezi nimi zástupci Národního ústavu pro vzdělávání, neziskových organizací Diakonie Západ a Meta, akademičtí pracovníci Fakulty pedagogické ZČU v Plzni a také zástupce partnerské školy. Účastníci z řad pedagogických pracovníků, akademiků, studentů a zástupců odborné i laické veřejnosti měli příležitost prodiskutovat řadu otázek týkajících se dalšího výhledu v zavádění inkluzivního vzdělávání v praxi, sdílet zkušenosti i příklady dobré praxe či efektivní strategie spojené s aktuálním prosazováním společného vzdělávání v českém školství.

Konference byla rovněž příležitostí zhodnotit tříletou realizaci projektu a zmapovat přínosy jednotlivých aktivit, stejně jako upozornit na jisté rezervy či nedostatky projektu a zároveň uvažovat o dalším směřování spolupráce v rámci naplňování proinkluzivních principů.

Projekt Cesty k inkluzi s registračním číslem CZ.02.3.61/0.0/0.0/15_007/0000166 aplikuje změny paradigmatu v přístupu k žákům s potřebou podpůrných opatření při respektování odlišností i práva každého dítěte na vzdělávání ve škole hlavního vzdělávacího proudu. Cílem je prevence školní neúspěšnosti znevýhodněných dětí a posílení spolupráce mezi školami, rodinami a neziskovými organizacemi. Budou realizovány kroužky a doučování pro žáky, vzdělávací kurzy pro pedagogy, workshopy pro rodiče, posíleny služby školních poradenských pracovišť, podpořeno sdílení dobré praxe.

Markéta Zachová

01. 05. 2019

Student Sutnarky navrhl budku pro netopýry

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita