Z akademického šampionátu v požárním sportu přivezla výprava ZČU zlato a bronz

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy

Ve dnech 2. a 3. května se v Ostravě konalo Akademické mistrovství ČR v požárním sportu. Soutěže probíhaly ve čtyřech disciplínách. V kategorii mužů zvítězil v konkurenci jedenácti družstev tým Západočeské univerzity v Plzni (ZČU), studentky ZČU vybojovaly bronzové medaile.

Nejlepších výsledků dosáhlo sedmičlenné mužstvo ZČU v požárním útoku a ve štafetě 4x 100 metrů s překážkami. Na trati 100 metrů s překážkami zaběhl Dominik Soukup z Fakulty elektrotechnické ZČU druhý nejlepší čas a druhého nejlepšího výsledku dosáhl také při zdolávání věže, tedy fyzicky náročné disciplíně, při níž musejí soutěžící vyběhnout po žebříku do 4. patra. Celkově si tak plzeňští studenti zajistili v kategorii mužů první místo. Stříbro vybojovala Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB – TUO) a třetí příčka patří týmu z Vysokého učení technického Brno.

Ani studentky ZČU nepřijely z republikového šampionátu s prázdnou. V požárním útoku, královské disciplíně hasičských závodů, se jim dařilo nejlépe z deseti zúčastněných ženských družstev, štafetu 4x 100 metrů s překážkami zaběhly studentky ZČU jako šesté, v individuálních disciplínách se jim dařilo lépe, když v překážkovém běhu na 100 metrů i při zdolávání dvou pater věže vybojovaly čtvrté místo. Sedmičlenné družstvo studentek Západočeské univerzity tak může mít radost z bronzových medailí. Druhé místo získaly studentky Univerzity Pardubice a zlato patří reprezentantkám VŠB – TUO.

Akademické mistrovství ČR v požárním sportu uspořádal Studentský klub požárního sportu ve spolupráci VŠB – TU Ostrava. Na akci se podílelo také Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Česká asociace akademických technických sportů.

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

06. 05. 2019


Tandem se uchází o Evropskou jazykovou cenu Label

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

01. 06. 2020

Už plánujeme, jak se potkáme a navštívíme, říká studentka o Erasmu, který přerušil koronavirus

COVID-19 Studenti Studium

Fakulta ekonomická

13. 05. 2020

Ve výzkumném centru NTIS vyvinuli vlastního robota pro náročné manipulace v omezeném prostoru

Tisková zpráva Univerzita Věda

Fakulta aplikovaných věd

04. 06. 2020