Z akademického šampionátu v požárním sportu přivezla výprava ZČU zlato a bronz

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy

Ve dnech 2. a 3. května se v Ostravě konalo Akademické mistrovství ČR v požárním sportu. Soutěže probíhaly ve čtyřech disciplínách. V kategorii mužů zvítězil v konkurenci jedenácti družstev tým Západočeské univerzity v Plzni (ZČU), studentky ZČU vybojovaly bronzové medaile.

Nejlepších výsledků dosáhlo sedmičlenné mužstvo ZČU v požárním útoku a ve štafetě 4x 100 metrů s překážkami. Na trati 100 metrů s překážkami zaběhl Dominik Soukup z Fakulty elektrotechnické ZČU druhý nejlepší čas a druhého nejlepšího výsledku dosáhl také při zdolávání věže, tedy fyzicky náročné disciplíně, při níž musejí soutěžící vyběhnout po žebříku do 4. patra. Celkově si tak plzeňští studenti zajistili v kategorii mužů první místo. Stříbro vybojovala Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB – TUO) a třetí příčka patří týmu z Vysokého učení technického Brno.

Ani studentky ZČU nepřijely z republikového šampionátu s prázdnou. V požárním útoku, královské disciplíně hasičských závodů, se jim dařilo nejlépe z deseti zúčastněných ženských družstev, štafetu 4x 100 metrů s překážkami zaběhly studentky ZČU jako šesté, v individuálních disciplínách se jim dařilo lépe, když v překážkovém běhu na 100 metrů i při zdolávání dvou pater věže vybojovaly čtvrté místo. Sedmičlenné družstvo studentek Západočeské univerzity tak může mít radost z bronzových medailí. Druhé místo získaly studentky Univerzity Pardubice a zlato patří reprezentantkám VŠB – TUO.

Akademické mistrovství ČR v požárním sportu uspořádal Studentský klub požárního sportu ve spolupráci VŠB – TU Ostrava. Na akci se podílelo také Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Česká asociace akademických technických sportů.

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

06. 05. 2019


Přání rektora do roku 2022

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

23. 12. 2021

Historici a kybernetici zveřejnili další spisy přibližující osudy Čechoslováků vězněných v SSSR

Spolupráce Úspěchy Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

04. 01. 2022

Fakulta zdravotnických studií vydala dvě odborné knihy

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Fakulta zdravotnických studií

18. 01. 2022

Originální mapy stabilního katastru v ostrovním zobrazení z roku 1830.

Geomatici a informatici vytvořili technologii pro zpracování téměř 200 let starých katastrálních map

Spolupráce Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

17. 01. 2022

Galerie Ladislav Sutnara zve na výstavu Vladimíra Vély

Univerzita Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

14. 01. 2022