Prorektor Státní univerzity v Sumách navštívil Západočeskou univerzitu

Spolupráce Univerzita

Volodymyr Oleksiovič Kasyanenko, prorektor pro vědeckou a pedagogickou práci z Státní univerzity v Sumách (Sumy State University, Ukrajina), navštívil v pondělí 6. května Západočeskou univerzitu.

Prorektor Volodymyr Oleksiovič Kasyanenko a zástupkyně Státní univerzity v Sumách si za odborného výkladu proděkana Fakulty strojní (FST) Jana Zdebora prohlédli výstavu Jaderné dny, která až do 22. května probíhá ve vestibulu FST, setkali se s děkanem Milanem Edlem a prohlédli si kampus Západočeské univerzity.

Univerzita v Sumách, kterou navštěvuje asi 14 tisíc studentů, je jednou ze čtyř ukrajinských univerzit, se kterou Fakulta strojní úzce spolupracuje. Smlouva o spolupráci FST se Státní univerzitou v Sumách byla uzavřena v červenci 2017. Podobně jako ZČU má tato ukrajinská univerzita jak technicky, tak humanitně zaměřené fakulty.

Předchozí návštěva zástupců ze sumské univerzity se uskutečnila vloni v prosinci, kdy se dva proděkani tamní Fakulty technických systémů a energeticky účinných technologií zúčastnili společně s představiteli dalších tří technicky orientovaných ukrajinských univerzit, konkrétně Národní technické univerzity - Charkovského polytechnického institutu, Národní polytechnické univerzity v Oděse a Národního technického institutu ve Vinici, takzvaného třetího kulatého stolu na FST.

Spolupráce mezi sumskou a plzeňskou univerzitou se uskutečňuje mimo jiné formou stáží - jedna studentka doktorského studia ze sumské univerzity se zúčastnila dvouměsíční praktické stáže na FST v létě 2018, dva stážisté doktorského studia z univerzity v Sumách přijedou na praktickou stáž na FST letos v létě.

Galerie


Fakulta strojní

Šárka Stará

09. 05. 2019


Nevytvářejme si vztah k distančnímu vzdělávání podle nouzového stavu, upozorňuje Lucie Rohlíková

COVID-19 Studium Univerzita

Odbor celoživotního vzdělávání

08. 06. 2020

Kybernetici pomáhají plzeňským dopravním podnikům testovat software na syntézu hlasu

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

16. 06. 2020

Fakulta strojní předala studentům Dětské technické univerzity diplomy

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta strojní

30. 06. 2020