Koncert předznamenal konec akademického roku 2018/2019

Koncert Univerzita Veřejnost

Kostelem Evangelické církve metodistické v Husově ulici zněla před zahájením zkouškového období barokní hudba.

Komorní orchestr katedry hudební kultury Fakulty pedagogické ZČU Consortium musicum a klatovský komorní sbor Kolegium pro duchovní hudbu spojil koncert, který ve středu 22. května pořádala Západočeská univerzita u příležitosti konce akademického roku 2018/2019. V Betlémské kapli kostela Evangelické církve metodistické v Husově ulici nejprve komorní orchestr pod vedením Víta Aschenbrennera provedl Concerto No. 2 pro trubku a smyčcový orchestr Johanna Melchiora Moltera, ve druhé polovině programu pak spolu s klatovským smíšeným sborem výběr žalmů ze slavnostních nešpor německého barokního skladatele P. Isfrida Kaysera, jež pod názvem Vesperae I. Longiores de Beatissima Virgine ac Gloriosissima DEI Genitrice MARIA vydal jaké své op. VII/1 v roce 1754. Večer zahájil úvodním slovem rektor ZČU Miroslav Holeček.

Pavel KORELUS

23. 05. 2019

Aplikace Lisa z Fakulty aplikovaných věd pomáhá lékařům s výzkumem jater a léčbou rakoviny

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy