Prodejna tisku a tabáku v budově U22 končí, rekonstrukce se blíží

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Zboží ze stánku ve vstupu bude od září nabízet bufet v sousední budově Fakulty elektrotechnické.

Západočeská univerzita v létě zrekonstruuje vstup do budovy U22 – sídla Fakulty strojní, Fakulty ekonomické a Ústavu jazykové přípravy. Přípravné práce začnou už v červnu a znamená to například, že prodejna tisku a tabáku, která dnes funguje naproti recepci, musí od června zavřít. Až bude rekonstrukce vstupu hotová, prodejna se do budovy nevrátí a pro tisk a tabák se bude chodit na sousední Fakultu elektrotechnickou.

„V souvislosti  s rekonstrukcí došlo k ukončení nájemní smlouvy s provozovatelem novinového stánku, a to ke dni 31. 5. 2019. Náhradní prodej, byť nebude zřejmě v počátku ve stejném rozsahu, bude zajištěn od září 2019 v prostorách bufetu FEL, Univerzitní 26 a případně se bude rozšiřovat dle zájmu studentů a zaměstnanců,“ uvedla ředitelka Provozu a služeb ZČU Marie Vališová.

Až v létě rekonstrukce začne, musí se zaměstnanci ZČU i studenti připravit rovněž na to, že do budovy U22 budou vcházet jinudy – dočasný vstup najdou na západní straně budovy ve směru od RTI. Stavební úpravy se dotknou rovněž cyklistů, kteří do listopadu přijdou o úschovnu kol před budovou. Sloužit jim ale bude kolárna před rektorátem.

Pavel KORELUS

30. 05. 2019

Soutěžní florbal se na ZČU hraje už deset let. Naváže na loňský úspěch?

Sport Studenti Úspěchy

Fakulta strojní