Profesor informatiky a kognitivních věd Hamid Ekbia bude hostovat na katedře filozofie

Přednáška Univerzita Věda

Na katedře filozofie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni bude od 2. června do 20. července působit Hamid Ekbia, profesor informatiky a kognitivních věd na School of Informatics, Computing & Engineering univerzity v Indianě v USA.

Pobyt profesora Ekbii podpořila Komise J. Williama Fulbrighta v rámci stipendijního programu Fulbright Specialist a jeho hlavním cílem je spoluúčast na přípravě interdisciplinárního kurzu Philosophy of Artificial Intelligence, který bude zaměřen na kognitivní, etické a společenské aspekty umělé inteligence. Svůj pobyt zahájí profesor Ekbia veřejnou přednáškou The Flood of Forms: On the Lure and Limits of AI, která se bude konat dne 5. června od 17:00 na Fakultě filozofické ZČU (SP 319). Dále vystoupí v rámci mezinárodního workshopu Reason and Rationality in the Era of Thinking Machines, který u příležitosti jeho hostování pořádá Katedra filozofie FF ZČU dne 20. června (S0214, Sedláčkova 38).

Profesor Ekbia navštívil plzeňskou univerzitu již několikrát. V letech 2011–2013 přednášel na sérii konferencí Beyond Artificial Intelligence a před rokem zde prezentoval svoji knihu Heteromation and Other Stories of Computing and Capitalism (MIT Press, 2017).

Profesor Ekbia přijal pozvání Radka Schustera z katedry filozofie FF ZČU, který pod jeho supervizí na univerzitě v Indianě realizoval od září 2016 do února 2017 projekt The Role of Self-Reference in Human-Computer Interaction. Také jeho výzkumný pobyt financovalo stipendium Fulbrightovy komise.

Galerie


leták

Fakulta filozofická

Naděžda Hlaváčková

31. 05. 2019


Jak vyučovat generaci Z? Účastníci konference hledali odpovědi

Konference Spolupráce Tisková zpráva

Fakulta pedagogická

21. 10. 2019

SUTNARKA, hlásí nápis. Fakulta designu a umění má novou tvář

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

17. 10. 2019

Mučicí kostým od studentek Sutnarky byl nominován do finále novozélandské soutěže WOW

Soutěž Studenti Úspěchy

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

07. 10. 2019