Světoví odborníci diskutovali o ekonomických dopadech pivovarnictví při konferenci Beeronomics 2019

Konference Univerzita Veřejnost

Konference o aktuálních trendech v oblasti ekonomiky piva a pivovarnictví se zúčastnili odborníci ze čtyř kontinentů.

Fakulta ekonomická ZČU pořádala ve spolupráci se Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitře (SPU) 6. ročník mezinárodní vědecké konference Beeronomics. Příspěvky na konferenci vždy odráží aktuální trendy v oblasti ekonomiky piva a pivovarnického průmyslu a letošního ročníku se zúčastnilo více než 70 odborníků ze čtyř kontinentů. Partnery akce byly pivovary Plzeňský Prazdroj a Urpiner.

Konference začala v úterý 11. června v prostorách Fakulty aplikovaných věd ZČU, kde účastníky za Fakultu ekonomickou přivítali proděkani Emil Vacík a Jiří Preis. Zahajovací řeč pronesli rovněž profesor Ján Pokrivčák za SPU a profesor Johan Swinnen, zakladatel a předseda Beeronomics Society. Profesor Swinnen následně navázal svým příspěvkem na téma analýzy změn v pivovarnickém průmyslu.

Ve středu a ve čtvrtek pokračoval program v areálu Plzeňského Prazdroje, kde za vystoupili mimo jiné manažer pro turismus a tradice Rudolf Šlehofer za Plzeňský Prazdroj, obchodní ředitelka Urpineru Katarína Bičanová nebo Josef Patzák z Chmelařského institutu v Žatci.

V pátek 14. června dala konference účastníkům možnost navštívit Chmelařské muzeum v Žatci, pivovar U Fleků nebo Festival minipivovarů na Pražském hradě. V Plzni se mi velmi líbí. Tento ročník konference patří zatím k nejlepším, čemuž kromě místa konání přispěla i kvalita organizace, za kterou bych chtěl poděkovat členům organizačního výboru ze ZČU a SPU, konstatoval profesor Swinnen. Další ročník konference je plánován na rok 2021. V současné době se vybírá místo konání, přičemž jedním z kandidátů je Colorado v USA a druhým Itálie.

Bližší informace o konferenci Beeronomics včetně podrobného programu naleznete na jejích webových stránkách.

Galerie


Fakulta ekonomická

Jarmila Ircingová

14. 06. 2019


Skvělý úspěch badmintonistů ze ZČU. Jan Louda je mistrem Evropy

Sport Univerzita Úspěchy

Celouniverzitní

02. 07. 2019

NTC realizovalo mezinárodní workshop o fotoemisi

Konference Univerzita Věda

Nové technologie - výzkumné centrum

02. 07. 2019

V Klatovech poprvé otevře dětská letní škola. Žáci poznají elektrotechniku a elektroniku

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Fakulta elektrotechnická

01. 07. 2019