Světoví odborníci diskutovali o ekonomických dopadech pivovarnictví při konferenci Beeronomics 2019

Konference Univerzita Veřejnost

Konference o aktuálních trendech v oblasti ekonomiky piva a pivovarnictví se zúčastnili odborníci ze čtyř kontinentů.

Fakulta ekonomická ZČU pořádala ve spolupráci se Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitře (SPU) 6. ročník mezinárodní vědecké konference Beeronomics. Příspěvky na konferenci vždy odráží aktuální trendy v oblasti ekonomiky piva a pivovarnického průmyslu a letošního ročníku se zúčastnilo více než 70 odborníků ze čtyř kontinentů. Partnery akce byly pivovary Plzeňský Prazdroj a Urpiner.

Konference začala v úterý 11. června v prostorách Fakulty aplikovaných věd ZČU, kde účastníky za Fakultu ekonomickou přivítali proděkani Emil Vacík a Jiří Preis. Zahajovací řeč pronesli rovněž profesor Ján Pokrivčák za SPU a profesor Johan Swinnen, zakladatel a předseda Beeronomics Society. Profesor Swinnen následně navázal svým příspěvkem na téma analýzy změn v pivovarnickém průmyslu.

Ve středu a ve čtvrtek pokračoval program v areálu Plzeňského Prazdroje, kde za vystoupili mimo jiné manažer pro turismus a tradice Rudolf Šlehofer za Plzeňský Prazdroj, obchodní ředitelka Urpineru Katarína Bičanová nebo Josef Patzák z Chmelařského institutu v Žatci.

V pátek 14. června dala konference účastníkům možnost navštívit Chmelařské muzeum v Žatci, pivovar U Fleků nebo Festival minipivovarů na Pražském hradě. V Plzni se mi velmi líbí. Tento ročník konference patří zatím k nejlepším, čemuž kromě místa konání přispěla i kvalita organizace, za kterou bych chtěl poděkovat členům organizačního výboru ze ZČU a SPU, konstatoval profesor Swinnen. Další ročník konference je plánován na rok 2021. V současné době se vybírá místo konání, přičemž jedním z kandidátů je Colorado v USA a druhým Itálie.

Bližší informace o konferenci Beeronomics včetně podrobného programu naleznete na jejích webových stránkách.

Fakulta ekonomická

Jarmila Ircingová

14. 06. 2019

Čeští vědci hledají materiály pro bezztrátový přenos signálu