Šperky ze Sutnarky ohromily Budapešť

Alumni Achievements Exhibition

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU se neztratila v konkurenci sto padesáti designérů z Čech, Francie, Polska, Maďarska, Německa, Itálie, Rakouska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Slovenska a Švýcarska.

Poslední květnový den zahájila budapešťská Nová galerie (tzv. Balna) 14. ročník mezinárodního výběrového výstavního projektu Design without borders / Határtalan Design a 7. ročník Setkání evropských a středoevropských designérů - MeeD. Designéři z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU se v konkurenci neztratili - právě naopak.

„Design without borders je výstava mapující současnou tvorbu v oblasti textilu, nábytku, interiérových doplňků a šperku. V centru Budapešti představila autory z dvanácti zemí a jejich práce - od kousků sériové výroby až po autorské solitéry. Součástí prezentace bylo setkání, kde měli autoři možnost přiblížit oblast, které se věnují. Ateliér Design kovu a šperku představuje tento ročník ústřední část sekce šperku," popisuje absolventka ateliéru a jedna z vystavujících Eva Hegedüsová.

Výstava představila práce sto padesáti designérů z Čech, Francie, Polska, Maďarska, Německa, Itálie, Rakouska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Slovenska a Švýcarska. V této obrovské konkurenci se podařilo ateliéru Design kovu a šperku, který vede Petr Vogel, uspět v kategorii šperku. O ocenění v této kategorii se podělila diplomantka Sutnarky Tata Akhatová s Viktorem Kovacem z VŠVU v Bratislavě. Ocenění z rukou ředitelky Českého centra v Budapešti Lucie Orbók převzala právě Eva Hegedüsová, která na slavnostním zahájení zastupovala Sutnarku. Barvy naší fakulty na festivalu reprezentuje také absolvent ateliéru Design Filip Mirbauer. V Budapešti vystavuje kolekci modulárního regálového systému a univerzální křeslo z ohýbaného materiálu.

Výstava je v industriální budově Nové galerie k vidění do 23. června.

Foto: Eva Hegedüsová, Design without borders

Gallery

Ladislav Sutnar Faculty of Art and Design

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

14. 06. 2019

The University of West Bohemia Celebrates its 30th Anniversary

Press Release University Public

18. 06. 2021

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

03. 05. 2021

APCOM conference

An international conference focused on the structure of materials

Conference Cooperation Science

New Technologies - Research Centre (NTC)

30. 06. 2021

US Point offered help to students, teachers and general public

covid-19 Seminar Public

Institute of Applied Language Studies

24. 05. 2021

What can the University of West Bohemia do for the future of the world?

Students University Employees

19. 05. 2021