V Klatovech poprvé otevře dětská letní škola. Žáci poznají elektrotechniku a elektroniku

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Fakulta elektrotechnická ZČU pořádá ve spolupráci se Střední průmyslovou školou v Klatovech a Plzeňským krajem pilotní ročník dětské letní školy.

Ve dnech 26. až 30. srpna 2019 se na Střední průmyslové škole v Klatovech uskuteční dětská letní škola pro žáky 6.– 9. tříd základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií.

První ročník letní školy má žáky srozumitelnou formou seznámit se základními poznatky a zajímavostmi z oblasti elektrotechniky a elektroniky. Během jednoho týdne se dozvědí, co jsou to chytré oděvy, jak si vytvořit elektronickou vlaštovku, jak se staví a programují LEGO stavebnice anebo jak se řídí výroba (nejen) elektrotechnických produktů. Poslední den se žáci mohou těšit na exkurzi do laboratoří na Fakultě elektrotechnické a slavnostní předání účastnických listů.

Termín pro zaslání předběžné přihlášky je prodloužen do 20. 8. 2019 a všechny podrobnosti, program a přihlašovací formulář dětské letní školy jsou k dispozici zde.

Fakulta elektrotechnická

Magdalena ANDĚLOVÁ

31. 07. 2019

Šestá generace formule ze ZČU si znovu dojela pro šesté místo