Fakulta strojní ZČU sbírala ocenění na 8. mezinárodní letní jaderné škole na Ukrajině

Further Education Cooperation Achievements

V rámci Mezinárodní letní jaderné školy na Ukrajině získala Eva Berková 2. místo za nejlepší přednášku oceněnou studenty. Stejného umístění dosáhl se svojí přednáškou Kamil Šimeček v hodnocení přednášejících docentů a profesorů. Proděkan Fakulty strojní Jan Zdebor si odvezl vítezství v soutěži „The most active teacher“.

Mezinárodní letní jadernou školu na Ukrajině, která letos probíhala od 2. do 12. července, organizuje společnost NAEK Energoatom (obdoba českého ČEZu) pro studenty a odborníky ukrajinských technických univerzit, jejichž výzkumnou oblastí je právě jaderná energetika. Letní jaderná škola se koná každý rok na jedné ze čtyř provozovaných ukrajinských jaderných elektráren (Rovenská, Chmelnická, Jihoukrajinská a Záparožská). Letošní ročník zajišťovala Rovenská jaderná elektrárna a konala se ve městě Varaš, které se nachází v jejím bezprostředním okolí.

Nabitý program zahrnoval přednášky pracovníků elektrárny, přednášky předních odborníků zabývajících se výzkumem zaměřeným na jadernou energetiku i exkurzi do Rovenské jaderné elektrárny. V rámci exkurze se měli studenti příležitost podívat například do strojovny prvního a druhého bloku VVER 440, chladicí věže či čerpací stanice chladicí vody. Každý student měl možnost si připravit příspěvek na téma, kterým se aktuálně na univerzitě zabývá a projednat své závěry s odborníky a pracovníky elektrárny. Některé z nich vyvolaly bouřlivou diskusi. Nechyběly ani doprovodné aktivity jako např. promítání dokumentu o výstavbě Rovenské jaderné elektrárny, výlet do města Lutsk a návštěva nedalekého rekreační střediska Bílé jezero.

Gallery

Faculty of Mechanical Engineering

Eva Krauzová

22. 07. 2019

The Faculty of Electrical Engineering of the University of West Bohemia can boast of a new patent

University Achievements Science

Faculty of Electrical Engineering

17. 06. 2021

RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021

The Study in Pilsen brand attracts students to enrol at WBU / CUFMP

Students Study University

International Office

26. 05. 2021

US Point offered help to students, teachers and general public

covid-19 Seminar Public

Institute of Applied Language Studies

24. 05. 2021

What can the University of West Bohemia do for the future of the world?

Students University Employees

University-wide