Odborníci z NTC představili své inovativní výsledky ve francouzském Lyonu

Konference Úspěchy Věda

Výsledky inovace v oblasti redoxních průtočných baterií prezentovali na prestižní konferenci The International Flow Battery Forum 2019.
Konference, která se v Lyonu konala začátkem července, se zaměřila na téma výroby elektrického proudu a měla shrnout novinky v této oblasti.Ta je ovlivněna silným tlakem na snižování nákladů a současně zvyšováním výkonu výroby elektrické energie. Pozornost byla věnována také průtočným bateriím a dlouhodobému ukládání energie.

Bateriové svazky z výzkumného centra NTC s 83% energetickou účinností při proudové hustotě 150 mA/cm² excelují mezi světovou konkurencí. Umožňují totiž značné snížení ceny redoxních průtočných baterií. Koncept komercializuje společnost Pinflow energy storage, s. r. o.

Nové technologie - výzkumné centrum

Michaela Gaea ČOLAKOVOVÁ

24. 07. 2019

Západočeská univerzita ruší výuku / Classes at the University of West Bohemia Are Cancelled