Akademici dostanou okřídlený šíp. Začali spolupracovat s HC Škoda Plzeň

Sport Studenti Univerzita

Plzeňští Indiáni a hokejový tým studentů Západočeské univerzity a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy se budou v nové sezoně vzájemně podporovat nejen na ledě, ale také při pořádání akcí nebo v oblasti marketingu.

Hokejový tým Akademici Plzeň vstupuje do sezony 2019/2020, ve které na ně čeká mnoho nového. Kromě toho, že půjde o premiérový ročník Univerzitní ligy ledního hokeje a že změn dozná také sestava týmu, si plzeňští studenti mohou připsat další prvenství. Jsou vůbec prvním univerzitním týmem, kterému se podařilo navázat oficiální spolupráci s extraligovým týmem. Memorandum, jež spolupráci stvrzuje, podepsali v pondělí spoluzakladatel Akademiků Vilém Franěk a majitel a generální manažer Škodovky Martin Straka.

„Před pěti lety, když Akademici vznikli, to vypadalo úplně jinak – dva kluci si založili univerzitní tým a tahali si věci domů a sušili je na koleji. To, že tady dnes sedíme s Martinem a s klubem s devadesátiletou historií, je pro nás obrovským oceněním a motivací. Doufám, že to je i výkop k navázání spolupráce mezi ostatními univerzitními týmy a extraligovými kluby,“ řekl Vilém Franěk.

Martina Straku potěšilo, že HC Škoda Plzeň je první extraligový tým, který takové memorandum uzavírá. „Měl jsem možnost vidět vloni jedno vaše utkání a kvalita byla veliká. Uchvátila mě i fantastická atmosféra v hledišti,“ ocenil.

V memorandu se oba týmy zavazují ke vzájemné podpoře a rozvíjení nejen univerzitního hokeje. Akademici si díky němu budou moci od Indiánů také půjčovat hráče, ovšem pouze ty z druhé ligy nebo juniory – ne hráče A týmu. „Podmínka Univerzitní ligy ledního hokeje je, aby všichni hráči byli zároveň studenty vysoké školy, případně v maturitním ročníku nebo absolventy rok po studiu. A všichni u nás letos také studenti jsou,“ dodává Vilém Franěk. Podle memoranda také na dres Akademiků přibude okřídlený šíp Škodovky.

Podle trenéra Tomáše Ceperka mají momentálně Akademici k dispozici 30 hráčů. „Přípravu jsme začali čtrnáctidenním soustředěním takzvaně na suchu, dnes odpoledne půjdeme poprvé na led. Nejprve nás čekají čtyři přátelská utkání, podle kterých začneme skládat tým, a sezona odstartuje 22. září. Odehrajeme v ní 21 utkání. Jdeme do nové soutěže, skládáme nový tým a úplně nevíme, co od toho očekávat. Jsem ale hrdý, že mohu být u zrodu Univerzitní ligy a že máme spolupráci s HC Škoda Plzeň,“ řekl Tomáš Ceperko.

Do nové sezony vstupují Akademici rovněž s novým logem, které jim navrhla Kateřina Puncmannová z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Písmeno A nakreslené jedním tahem má kromě názvu týmu vyjadřovat také pohyb puku, zářez brusle na ledě a taktický nákres.

 

V memorandu o spolupráci stojí:

HC Škoda Plzeň:

  • se zavazuje aktivně podílet na rozvoji univerzitního hokeje v Plzeňském kraji
  • se zavazuje nebránit svým hráčům ani ostatním členům klubu v aktivní účasti v týmu Akademici Plzeň
  • se zavazuje aktivně marketingově podpořit tým Akademici Plzeň na svých kanálech a v průběhu svých domácích utkáních
  • se zavazuje zajistit pomoc při pořádání univerzitních utkání týmu Akademici Plzeň v jejich domácí aréně

Akademici Plzeň:

  • se zavazuje vykonávat veškerou činnost tak, aby nepoškozovala zájmy HC Škoda Plzeň
  • se zavazuje umístit logo HC Škoda Plzeň na obě sady svých soutěžních dresů
  • se zavazuje spolupracovat na svých marketingových kanálech s týmem HC Škoda Plzeň
  • se zavazuje aktivně pomáhat na akcích HC Škoda Plzeň

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

20. 08. 2019


Západočeská univerzita a Nadace InterCora se staly partnery

Spolupráce Studium Tisková zpráva

Celouniverzitní

29. 07. 2020

Fakulta strojní jednala se společností ŠKODA JS o možnostech rozšíření spolupráce při výuce

Spolupráce Studium Univerzita

Fakulta strojní

17. 07. 2020

Letošní letní škola Homo Economicus byla ve znamení ekologicky šetrného hospodaření

Studium Univerzita Veřejnost

Fakulta ekonomická

20. 07. 2020