Akademici dostanou okřídlený šíp. Začali spolupracovat s HC Škoda Plzeň

Sport Studenti Univerzita

Plzeňští Indiáni a hokejový tým studentů Západočeské univerzity a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy se budou v nové sezoně vzájemně podporovat nejen na ledě, ale také při pořádání akcí nebo v oblasti marketingu.

Hokejový tým Akademici Plzeň vstupuje do sezony 2019/2020, ve které na ně čeká mnoho nového. Kromě toho, že půjde o premiérový ročník Univerzitní ligy ledního hokeje a že změn dozná také sestava týmu, si plzeňští studenti mohou připsat další prvenství. Jsou vůbec prvním univerzitním týmem, kterému se podařilo navázat oficiální spolupráci s extraligovým týmem. Memorandum, jež spolupráci stvrzuje, podepsali v pondělí spoluzakladatel Akademiků Vilém Franěk a majitel a generální manažer Škodovky Martin Straka.

„Před pěti lety, když Akademici vznikli, to vypadalo úplně jinak – dva kluci si založili univerzitní tým a tahali si věci domů a sušili je na koleji. To, že tady dnes sedíme s Martinem a s klubem s devadesátiletou historií, je pro nás obrovským oceněním a motivací. Doufám, že to je i výkop k navázání spolupráce mezi ostatními univerzitními týmy a extraligovými kluby,“ řekl Vilém Franěk.

Martina Straku potěšilo, že HC Škoda Plzeň je první extraligový tým, který takové memorandum uzavírá. „Měl jsem možnost vidět vloni jedno vaše utkání a kvalita byla veliká. Uchvátila mě i fantastická atmosféra v hledišti,“ ocenil.

V memorandu se oba týmy zavazují ke vzájemné podpoře a rozvíjení nejen univerzitního hokeje. Akademici si díky němu budou moci od Indiánů také půjčovat hráče, ovšem pouze ty z druhé ligy nebo juniory – ne hráče A týmu. „Podmínka Univerzitní ligy ledního hokeje je, aby všichni hráči byli zároveň studenty vysoké školy, případně v maturitním ročníku nebo absolventy rok po studiu. A všichni u nás letos také studenti jsou,“ dodává Vilém Franěk. Podle memoranda také na dres Akademiků přibude okřídlený šíp Škodovky.

Podle trenéra Tomáše Ceperka mají momentálně Akademici k dispozici 30 hráčů. „Přípravu jsme začali čtrnáctidenním soustředěním takzvaně na suchu, dnes odpoledne půjdeme poprvé na led. Nejprve nás čekají čtyři přátelská utkání, podle kterých začneme skládat tým, a sezona odstartuje 22. září. Odehrajeme v ní 21 utkání. Jdeme do nové soutěže, skládáme nový tým a úplně nevíme, co od toho očekávat. Jsem ale hrdý, že mohu být u zrodu Univerzitní ligy a že máme spolupráci s HC Škoda Plzeň,“ řekl Tomáš Ceperko.

Do nové sezony vstupují Akademici rovněž s novým logem, které jim navrhla Kateřina Puncmannová z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Písmeno A nakreslené jedním tahem má kromě názvu týmu vyjadřovat také pohyb puku, zářez brusle na ledě a taktický nákres.

V memorandu o spolupráci stojí:

HC Škoda Plzeň:

• se zavazuje aktivně podílet na rozvoji univerzitního hokeje v Plzeňském kraji
  • se zavazuje nebránit svým hráčům ani ostatním členům klubu v aktivní účasti v týmu Akademici Plzeň
  • se zavazuje aktivně marketingově podpořit tým Akademici Plzeň na svých kanálech a v průběhu svých domácích utkáních
  • se zavazuje zajistit pomoc při pořádání univerzitních utkání týmu Akademici Plzeň v jejich domácí aréně

Akademici Plzeň:

• se zavazuje vykonávat veškerou činnost tak, aby nepoškozovala zájmy HC Škoda Plzeň
  • se zavazuje umístit logo HC Škoda Plzeň na obě sady svých soutěžních dresů
  • se zavazuje spolupracovat na svých marketingových kanálech s týmem HC Škoda Plzeň
  • se zavazuje aktivně pomáhat na akcích HC Škoda Plzeň

Pavel KORELUS