Poznejte Univerzitní knihovnu, v říjnu poradí nejen nováčkům

Studenti Studium Univerzita

Jak fungují výpůjční služby? Jak vypadají studovny a jaká je otevírací doba? Tyto a další otázky bude knihovna zodpovídat vždy v pondělí a ve středu.

Začátek studia na Západočeské univerzitě v Plzni usnadní knihovna nováčkům exkurzemi, během nichž představí své služby. Zváni jsou i všichni ostatní, které zajímá, co vše knihovna nabízí.

Exkurze po Univerzitní knihovně jsou naplánovány na celý říjen, a to vždy v pondělí a ve středu od 10 a 13 hodin. Kromě hlavní Knihovny Bory se při nich představí také Pedagogická knihovna na Klatovské třídě, Filozofická a právnická knihovna v sadech Pětatřicátníků, Knihovna zdravotnických studí v Sedláčkově ulici a také Ekonomická knihovna v Chebu.

Co vše knihovna chystá?

• prozradí, jak fungují výpůjční služby
  • poradí, jak se orientovat ve volném výběru nebo jak si objednat knihu ze skladu
  • upozorní na možnost meziknihovní výpůjční služby a popíše, jak funguje
  • představí elektronické informační zdroje a doporučí, jak je co nejlépe využívat
  • seznámí s reprografickými službami knihovny (kopírování, tisk, skenování)
  • v některých knihovnách představí individuální/týmové studovny
  • zmíní možnost půjčování čteček e-knih, v některých knihovnách i notebooků nebo tabletu
  • poradí, jak snadno vracet knihy pomocí biblioboxů i po zavírací době knihovny
  • seznámí s otevírací dobou knihoven
  • představí on-line katalog, knihovní web a facebook

Pro více informací sledujte facebook a web knihovny.

Již teď si můžete prolistovat on-line průvodce knihovnou. Najdete v něm nejen informace o výpůjčkách knih a elektronických informačních zdrojích, ale i o týmových a individuálních studovnách.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

10. 09. 2019

Zemřel výtvarník Karel Malich. Jeho dílo znají všechny návštěvy ZČU