Na Fakultě pedagogické se projednávala spolupráce s čínským pedagogickým institutem

Spolupráce Studium

Vedení Fakulty pedagogické a fakultní koordinátoři mobilit jednali v září se zástupci pedagogického institutu z východočínského města Ningbo.

Na programu jednání byly možnosti výměn studentů obou škol, které připravují budoucí pedagogy základních a středních škol pro výkon jejich povolání. Součástí výměn by podle účastníků jednání mohly být i studijní a odborné stáže akademických pracovníků a doktorandů.
Představitelé čínského pedagogického institutu (Ningbo Institute of Education) projevili zájem zejména o krátkodobé měsíční stáže. Viceprezident Chen Guoming přivítal zejména možnosti těch kateder Fakulty pedagogické, které nabízejí výuku v anglickém jazyce - katedry anglického jazyka a Centra tělesné výchovy a sportu.

Děkan Fakulty pedagogické Miroslav Randa připomněl i možnou spolupráci v oblasti vědy a výzkumu a společnou publikační činnost. Představitelé škol se shodli na tom, že k tomuto cíli lze dojít pouze zahájením vzájemné spolupráce a postupnými kroky na obou stranách.

Šárka Stará

24. 09. 2019

Pracovníky psychosociální intervenční služby přijel do Nečtin pozdravit ministr zdravotnictví

Konference Univerzita Veřejnost