Největší evropský mezinárodním veletrh vysokého školství opět s účastí ZČU

Cooperation Students University

Více než šest tisíc účastníků z 95 zemí světa, včetně zástupců Západočeské univerzity v Plzni, se poslední týden v září sešlo v Helsinkách, kde se konal již 31. ročník mezinárodní konference a veletrhu European Association for International Education (EAIE).

Čtyřdenní program letošní konference byl jako vždy velmi nabitý a nabízel velké množství workshopů, seminářů a jiných setkání pod zastřešujícím tématem Encompassing all voices. Západočeská univerzita, reprezentovaná zástupci International Office a Fakulty elektrotechnické, vystavovala ve stánku Study in the Czech Republic, který zaštiťuje Dům zahraniční spolupráce v Praze. Prezentovalo se v něm rekordních 19 českých vysokých škol.

Během konference a veletrhu došlo na řadu úspěšných setkání se stávajícími i potencionálními zahraničními partnery. Mezi nově projednávané destinace v Evropě patří například španělská Universidad  Loyola Andalucia či francouzská Université de Bretagne. Zajímavá je pro naše studenty i nabídka nových letních škol na petrohradské ETU LETI nebo nabídka praktických stáží přímo na španělské Miguel Hernandez Universidad Elche.

Ze zámořských univerzit proběhla jednání s indickou Sharda University v Dillí, severoamerickou University of North Carolina Wilmington nebo japonskou Kanagawa University.

Od příštího akademického roku se mohou studenti těšit na možnost semestrálního studijního pobytu na Millikin University v Illinois, USA. Tato univerzita bude součástí nového stipendijního programu, plánovaného od ak. roku 2020.

Zástupci Fakulty elektrotechnické na EAIE jednali kvůli meziuniverzitní spolupráci v oblasti studentských a zaměstaneckých mobilit, společných studijnách programů (double degree) a spolupráci na výzkumných aktivitách R&D centra RICE. Jejich jednání měla rovněž upevnit a prohloubit už navázané vztahy. V rámci této návštěvy došlo také na návštěvy partnerské univerzity v Aalto a na univerzitě LUT v Lappeenranta.

Více informací ke konferenci a veletrhu naleznete na stránkách EAIE a v kanceláři International Office UI 112.

Gallery

Students Study University

International Office

26. 05. 2021