Katedra výtvarné výchovy a kultury Fakulty pedagogické opět perlila

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Ve sklářské dílně katedry výtvarné výchovy a kultury opět vznikla hlavní cena již druhého ročníku soutěže Perla Plzeňského kraje.
V sobotu 19. října se v nové budově Divadla J. K. Tyla konalo od 18 hodin vyhlášení výsledků soutěže Perla Plzeňského kraje. Účastní se jí talentované děti, které se věnují volnočasové umělecké činnosti. Vyhlašování cen ve dvanácti kategoriích doprovodila hudební a taneční vystoupení včetně módní přehlídky.

Podobu ocenění Perly Plzeňského kraje, drobnou skleněnou plastiku z čirého skla ve tvaru mušle, navrhl Rudolf Podlipský z katedry výtvarné výchovy Fakulty pedagogické ZČU. V letošním ročníku se ale v udělování cen objevila další cena - na žádost hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda se udílela také Hejtmanova srdcovka. Z rubínově červeného skla ji navrhl opět Rudolf Podlipský.

Více o Perle Plzeňského kraje včetně výsledků čtěte na webu Střediska volného času Radovánek.

Na snímku jsou autor Hejtmanovy srdcovky Rudolf Podlipský, vedoucí orchestru Tremolo ze ZUŠ Třemošná Dalibor Bárta a mladý spolumoderátor večera Ondřej Tolar.

Věra Uhl Skřivanová

22. 10. 2019