Studenti ZČU a TH Deggendorf začali vyvíjet elektrovozítko pro starší osoby

Cooperation Students Study

Studenti Fakulty zdravotnických studií a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU spolupracují s kolegy z Vysoké technické školy Deggendorf.

Ve dnech 25. – 26. října se konal úvodní workshop projektu 7/23 Pro společnou budoucnost, který hostila v pátek dopoledne Fakulta zdravotnických studií a v pátek odpoledne a v sobotu Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Během workshopu se studenti dozvěděli podrobnosti o zadání projektu: Jejich úkolem je vytvořit nástavbu na elektropodvozek, přičemž výsledkem má být vozítko pro starší a pohybově omezené osoby. Studenti se v pátek dopoledne rozdělili do tří interprofesních mezinárodních týmů, kdy každý tvoří studenti TH Deggendorf (mechatronici, strojaři), FZS (ortotici – protetici) a FDU (designéři) Západočeské univerzity v Plzni, a po teambuildingových aktivitách se seznámili s vozidlem určeným pro vozíčkáře.

Odpoledne vyslechli dvě odborné přednášky o metodách zpracování dřeva a přestavbách vozidel pro imobilní osoby, v sobotu již pracovali v týmech. Vyzkoušeli si simulační oblek stáří a zadali si úkoly do dalšího období.

Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci Dispozičního fondu Šumava.

Gallery

Faculty of Health Care Studies

Alena Lochmannová

30. 10. 2019