Hokejisté ZČU a Lékařské fakulty svedou Bitvu o Plzeň

Sport Studenti Veřejnost

Univerzitní hokejová Bitva o Plzeň vypukne 27. listopadu. Vstupenky poprvé pořídíte i online.

Toto datum si zapište do kalendáře - 27. listopadu v 18:30 se na ledě plzeňské LOGSPEED CZ Arény totiž rozehraje další ročník unikátního klání, ve kterém se proti sobě postaví hokejové týmy Západočeské univerzity a Lékařské fakulty v Plzni.

Největší studentskou akci podzimu, kterou čeká už sedmý ročník, loni podruhé ovládl tým Lékařské fakulty, který tak snížil historické vedení Západočeské univerzity na 4:2. Medici si poradili s týmem před historicky nejvyšší návštěvou na univerzitní Bitvě o Plzeň.

„Západočeská univerzita si bude chtít letos vzít titul zpátky, ale medici jim to rozhodně nedají zadarmo. Myslím, že ze zkušeností už můžeme říct, že na diváky opět čeká velice napínavé hokejové utkání ve skvělé atmosféře, která potvrdí, že o univerzitní hokej je v Česku stále větší zájem,“ říká zakladatel týmu mediků a jeden ze zakladatelů nově vzniklé Univerzitní ligy ledního hokeje Filip Malota.

A na co se mohou těšit diváci? „Každý rok se snažíme zvedat laťku o něco výš a ani letos tomu nebude jinak. Poprvé v historii prodáváme lístky online na www.plzenskabitva.cz, abychom šli studentům a divákům naproti a nákup lístku jim co nejvíce zpříjemnili. Lístky si fanoušci mohou koupit také na terminálech Sazky, na ticketingu HC Škoda Plzeň nebo na předprodejních akcích v kampusu ZČU a LFP. Před stadionem a v kampusu bude dostupný také nový merchandising, který by žádnému správnému fanouškovi neměl chybět, s moderátorem utkání Jirkou Pelnářem ladíme program tak, aby se diváci ani na chvilku nezastavili, a v rukávu máme ještě jedno malé překvapení v podobě nových dresů pro oba týmy. Chceme, aby to byl pro fanoušky tříhodinový intenzivní zážitek, na který budou vzpomínat celý rok jako na nejlepší akci, kterou na vysoké škole zažili,“ říká Vilém Franěk, absolvent Lékařské fakulty a jeden z pořadatelů akce.

Více informací najdete na facebookové události.

Pavel KORELUS

20. 11. 2019

V Plzni na Borských polích vznikl největší mural art v kraji

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci