Začíná sportovní boj O pohár rektora

Sport Studenti Univerzita

Putovní pohár získala vloni Fakulta strojní. Kdo to bude letos?

Turnajem v basketbalu začal v úterý 26. listopadu už pátý ročník univerzitního sportovního klání O pohár rektora. Smíšené týmy proti sobě v univerzitní sportovní hale nastupovaly do patnáctiminutových zápasů, kdo zrovna nehrál, mohl trénovat střelbu na koš nebo prostě fandit ostatním.

Mezifakultní zápolení je na Západočeské univerzitě v Plzni už tradiční a koná se pátým rokem. O pohár rektora soutěží jako vždy týmy studentů i zaměstnanců,  týmy jednotlivých fakult získávají za umístění body a té nejlepší fakultě nakonec připadne zasloužený putovní pohár. V uplynulém akademickém roce ho díky 141 bodům získala Fakulta strojní.

Tento týden je plný soutěží, které do boje O pohár rektora patří. Po basketbalu je v kalendáři sportovní lezení neboli bouldering a také se bude hrát stolní tenis dvojic , obojí ve středu 27. listopadu. V pátek 29. listopadu změří síly florbalisté. Vše se odehrává v areálu kampusu na Borech, ve sportovní hale katedry tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní, která soutěž organizuje.

Co se týče kolektivních sportů, patří do Poháru rektora ještě futsal, který se bude hrát až příští rok v březnu, a volejbal, z individuálních sportů pak badminton a noční orientační běh, který katedra připravuje na duben.

Podrobnosti o Poháru rektora včetně průběžných výsledků můžete najít na webu katedry tělesné výchovy a sportu.

Pavel KORELUS

26. 11. 2019

Aplikace Lisa z Fakulty aplikovaných věd pomáhá lékařům s výzkumem jater a léčbou rakoviny

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy