Začíná sportovní boj O pohár rektora

Sport Studenti Univerzita

Putovní pohár získala vloni Fakulta strojní. Kdo to bude letos?

Turnajem v basketbalu začal v úterý 26. listopadu už pátý ročník univerzitního sportovního klání O pohár rektora. Smíšené týmy proti sobě v univerzitní sportovní hale nastupovaly do patnáctiminutových zápasů, kdo zrovna nehrál, mohl trénovat střelbu na koš nebo prostě fandit ostatním.

 Mezifakultní zápolení je na Západočeské univerzitě v Plzni už tradiční a koná se pátým rokem. O pohár rektora soutěží jako vždy týmy studentů i zaměstnanců,  týmy jednotlivých fakult získávají za umístění body a té nejlepší fakultě nakonec připadne zasloužený putovní pohár. V uplynulém akademickém roce ho díky 141 bodům získala Fakulta strojní.

Tento týden je plný soutěží, které do boje O pohár rektora patří. Po basketbalu je v kalendáři sportovní lezení neboli bouldering a také se bude hrát stolní tenis dvojic , obojí ve středu 27. listopadu. V pátek 29. listopadu změří síly florbalisté. Vše se odehrává v areálu kampusu na Borech, ve sportovní hale katedry tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní, která soutěž organizuje.

Co se týče kolektivních sportů, patří do Poháru rektora ještě futsal, který se bude hrát až příští rok v březnu, a volejbal, z individuálních sportů pak badminton a noční orientační běh, který katedra připravuje na duben.

Podrobnosti o Poháru rektora včetně průběžných výsledků můžete najít na webu katedry tělesné výchovy a sportu.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

26. 11. 2019


Čeští vědci hledají materiály pro bezztrátový přenos signálu

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy

Nové technologie - výzkumné centrum

06. 01. 2020

Aplikace mapuje a rozpoznává houby podle fotografií i díky studentovi Fakulty aplikovaných věd

Spolupráce Studenti Úspěchy

Fakulta aplikovaných věd

17. 01. 2020

Plzeň bude testovat 5G technologie. Partnerem projektu je Západočeská univerzita

Spolupráce Univerzita Úspěchy

Fakulta elektrotechnická

14. 01. 2020