V anketě Fakulta roku získala ZČU dvě prvenství

Soutěž Studium Úspěchy

Pět fakult ZČU se v anketě Fakulta roku, v níž hlasují studenti a absolventi vysokých škol, umístilo do třetího místa. Fakulta aplikovaných věd a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara se mohou pochlubit prvenstvím ve svých kategoriích.

Projekt Fakulta roku každoročně přináší hodnocení studentů a absolventů týkající se kvality a prostředí výuky. Školy jsou v žebříčku rozděleny do sedmnácti oblastí podle svého zaměření. V oblasti Technika letos první místo získala Fakulta aplikovaných věd. Do hodnocení jsou přitom zahrnuty školy veřejné i soukromé. Nejvýše mezi fakultami svého druhu, tedy v oblasti Umění, stojí také Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara.

Úspěšná byla Fakulta právnická, jež získala ve své kategorii druhé místo, Fakulta strojní s výborným třetím místem mezi technickými školami a Fakulta zdravotnických studií, které patří pomyslný bronz mezi školami zdravotnickými.

Anketa přináší už od roku 2011/2012 hodnocení studentů a absolventů a má tak především uchazečům o studium poskytnout užitečné informace a pomoci jim při rozhodování o jejich budoucím studiu.

Hlasování za akademický rok 2018/2019 bylo výjimečné v tom, že bylo zaměřeno na zpětnou vazbu skutečně čerstvých absolventů, kteří své studium dokončili v posledních 24 měsících. Letos navíc hlasování probíhalo pomocí chatbota na Facebooku. Studenti a absolventi tak odpovídali celkem na dvacet otázek a na další čtyři doplňující. Jejich odpovědi mohly být díky chatbotovi rychle zpracovány.

Kompletní výsledky ankety najdete na webu projektu.

Šárka Stará

09. 12. 2019

Z univerzity bez objížďky. Město otevře zrekonstruovanou křižovatku

Studenti Univerzita Zaměstnanci