V anketě Fakulta roku získala ZČU dvě prvenství

Soutěž Studium Úspěchy

Pět fakult ZČU se v anketě Fakulta roku, v níž hlasují studenti a absolventi vysokých škol, umístilo do třetího místa. Fakulta aplikovaných věd a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara se mohou pochlubit prvenstvím ve svých kategoriích.

Projekt Fakulta roku každoročně přináší hodnocení studentů a absolventů týkající se kvality a prostředí výuky. Školy jsou v žebříčku rozděleny do sedmnácti oblastí podle svého zaměření. V oblasti Technika letos první místo získala Fakulta aplikovaných věd. Do hodnocení jsou přitom zahrnuty školy veřejné i soukromé. Nejvýše mezi fakultami svého druhu, tedy v oblasti Umění, stojí také Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara.

Úspěšná byla Fakulta právnická, jež získala ve své kategorii druhé místo, Fakulta strojní s výborným třetím místem mezi technickými školami a Fakulta zdravotnických studií, které patří pomyslný bronz mezi školami zdravotnickými.

Anketa přináší už od roku 2011/2012 hodnocení studentů a absolventů a má tak především uchazečům o studium poskytnout užitečné informace a pomoci jim při rozhodování o jejich budoucím studiu.

Hlasování za akademický rok 2018/2019 bylo výjimečné v tom, že bylo zaměřeno na zpětnou vazbu skutečně čerstvých absolventů, kteří své studium dokončili v posledních 24 měsících. Letos navíc hlasování probíhalo pomocí chatbota na Facebooku. Studenti a absolventi tak odpovídali celkem na dvacet otázek a na další čtyři doplňující. Jejich odpovědi mohly být díky chatbotovi rychle zpracovány.

Kompletní výsledky ankety najdete na webu projektu.

Šárka Stará

09. 12. 2019

Plzeň bude testovat 5G technologie. Partnerem projektu je Západočeská univerzita

Spolupráce Univerzita Úspěchy