CS.KOMIKS.19 má vítěze. Jsou mezi nimi i studenti Sutnarky

Soutěž Univerzita Úspěchy

Druhé a třetí místo si z 5. ročníku studentské komiksové soutěže odnesli studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.

Porota zasedala ve složení Tomáš Prokůpek, Lucie Lomová, Barbora Lungová, Jana Dosoudilová a Martin Plško a posuzovala na 63 prací z ČR a SR. Vítězové pojedou na komiksový festival do Francie, ostatní ceny budou předány při zahájení výstavy CS.KOMIKS na jaře letošního roku.

Komiks TRANS od studenta třetího ročníku Ondřeje Maliny se umístil na druhé příčce. Třetí místo obsadil komiks VYSTUP PRO NADHLED od studentky druhého ročníku Kateřiny Illnerové. Oba oceněné komiksy bude možné vidět na Sutnarce v rámci celofakultní výstavy klauzurních a semestrálních prací od 4. do 13. února.

Soutěž CS.KOMIKS.19 vyhlásila 2. října 2019 Fakulta multimediálních komunikací UTB ve Zlíně ve spolupráci s partnery - Rotary klubem Brno City (CZ), Rotary klubem Zvolen (SK), Rotary klubem Angoulême (FR), Chambre de commerce et d'industrie d'Angoulême a AARGH! Soutěž je určená pro studenty středních, vysokých a vyšších odborných škol v ČR a SR. Jejím cílem je zmapovat českou a slovenskou scénu z řad studentů, konfrontovat jejich práce a podpořit mladé autory v jejich rozvoji. Hlavní cenou v kategorii ČR a SR bude opět možnost zúčastnit se mezinárodního festivalu komiksu ve francouzském městě Angoulême (www.bdangouleme.com).

Přehled všech oceněných naleznete zde.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

21. 01. 2020


Račte nahlédnout do jubilejních Pokojů

Festival Studenti Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

22. 11. 2021

Diplomová práce absolventky Sutnarky získala čestné uznání za nakladatelský počin ve světové soutěži

Soutěž Tisková zpráva Úspěchy

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

23. 11. 2021

Fakulta právnická přechází na on-line výuku

covid-19 Studium Tisková zpráva

Fakulta právnická

24. 11. 2021

Festival komorní grafiky ocenil pedagogy ze Sutnarky

Úspěchy Výstava Zaměstnanci

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

24. 11. 2021

Studium v Izraeli pohledem designérky

International Studenti Studium

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

03. 12. 2021