Studenti Sutnarky představí plody své půlroční práce

Studenti Veřejnost Výstava

Od 4. února se Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara opět otevře široké veřejnosti. V budově fakulty budou k vidění klauzurní a semestrální práce více než šesti stovek studentů, které vznikly během zimního semestru akademického roku 2019/2020.

Stalo se již tradicí, že veřejnost, příznivci umění či zájemci o studium na Sutnarce mohou dvakrát do roka navštívit celofakultní výstavu klauzurních a semestrálních prací studentů bakalářských a navazujících magisterských ateliérů. Výstava zimních a letních klauzur je dokladem a vyhodnocením intenzivní a soustavné práce ateliérů umělecké fakulty vždy v uplynulém semestru.

„Chcete si ve virtuální realitě projít tramvaj 2050? Nebo si raději prohlédnete avatary a prostředí k chystané videohře BIOM 21? Zajímá vás ekologie a budoucnost planety a dáte přednost designérským návrhům recyklace z projektu Odpad a jeho dopad? Netušíte, jaký odkaz zanechal 'učitel národů' současné generaci grafických designérů? Chcete se pokochat prototypy papírových ilustrovaných hraček pro malé děti? A co třeba grafickým pojednáním porcelánových výrobků firmy Rosenthal? Víte, jaké Záhadné pouto váže Českou republiku a Izrael? Nebo si chcete jen tak projít Sutnarku vyšperkovanou více jak šesti stovkami uměleckých děl? Přijďte na výstavu klauzur. Bez diváků totiž umění a design nedávají smysl. Z obrovské nabídky si jistě vyberete to, co vás zaujme. A výhodou je, že k tomu nepotřebujete žádné speciální vybavení. Stačí si jen svobodně hrát," zve k návštěvě výstavy proděkan pro studium Jindřich Lukavský.

Výstavu je možné navštívit každý všední den od 8 do 20 hodin až do 13. února. Jelikož budou od 4. do 6. února v prostorách výstavy probíhat klauzurní postupové zkoušky, prosíme návštěvníky, aby brali ohled na studenty a jejich zkušební komise.

Navazující magisterský ateliér Grafický design - Jakub Heyduk

Navazující magisterský ateliér Grafický design - Klára Plicová

Navazující magisterský ateliér Grafický design - Kristýna Kopřivová

Navazující magisterský ateliér Keramika - Šárka Ištvánová