Knihovna předala darované knihy do Věznice Plzeň

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Díky studentům, zaměstnancům i veřejnosti se během akce Daruj knihu vybralo přes 1500 knih. Univerzitní knihovna Západočeské univerzity v Plzni je předala 25. února do knihovny Věznice Plzeň.

Akce Daruj knihu se na Západočeské univerzitě konala už počtvrté a znovu s úspěchem. Univerzitní knihovna sbírku knih uspořádala u příležitosti 14. února, Mezinárodního dne darování knihy, a všechny potěšilo, že čtenáři do jejího hlavního sídla v kampusu na Borech i na pobočky v Plzni i Chebu přinesli zajímavé a čtivé tituly, které pomohou zpříjemnit vězňům čas. Počet knih předčil očekávání - Věznici Plzeň tak knihovna mohla darovat přes 1500 titulů knih.

Fotografie z předání najdete na facebooku Univerzitní knihovny. "Pokud jste se nestihli letos zapojit, nezoufejte. Z akce se stala pěkná tradice, vzhledem k velkému zájmu ji knihovna zopakuje i napřesrok. Velký dík patří všem, kteří letos do sbírky přispěli!" vzkazuje ředitelka Univerzitní knihovny ZČU Miloslava Faitová.

Kaplan Věznice Plzeň Blažej Pelán.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

27. 02. 2020

Západočeská univerzita vytvoří plán rovných příležitostí