Knihovna předala darované knihy do Věznice Plzeň

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Díky studentům, zaměstnancům i veřejnosti se během akce Daruj knihu vybralo přes 1500 knih. Univerzitní knihovna Západočeské univerzity v Plzni je předala 25. února do knihovny Věznice Plzeň.

Akce Daruj knihu se na Západočeské univerzitě konala už počtvrté a znovu s úspěchem. Univerzitní knihovna sbírku knih uspořádala u příležitosti 14. února, Mezinárodního dne darování knihy, a všechny potěšilo, že čtenáři do jejího hlavního sídla v kampusu na Borech i na pobočky v Plzni i Chebu přinesli zajímavé a čtivé tituly, které pomohou zpříjemnit vězňům čas. Počet knih předčil očekávání - Věznici Plzeň tak knihovna mohla darovat přes 1500 titulů knih.

Fotografie z předání najdete na facebooku Univerzitní knihovny. "Pokud jste se nestihli letos zapojit, nezoufejte. Z akce se stala pěkná tradice, vzhledem k velkému zájmu ji knihovna zopakuje i napřesrok. Velký dík patří všem, kteří letos do sbírky přispěli!" vzkazuje ředitelka Univerzitní knihovny ZČU Miloslava Faitová.

Kaplan Věznice Plzeň Blažej Pelán.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný