Studenti a studentky se setkali s významnými zaměstnavateli regionu

Další vzdělávání Studenti Univerzita

Ve středu 26. února zorganizovalo Kariérní centrum ZČU v prostorách Univerzitní knihovny na Borech setkání studentů technických fakult s významnými zaměstnavateli regionu. Setkání se zúčastnily firmy Siemens Mobility, ZF a Konplan.

Studenti měli možnost se v neformálním prostředí osobně setkat jak s manažery v oblasti lidských zdrojů, tak v oblasti vývoje či konstrukce. Vyzkoušeli si, jaké to je, odpovídat na otázky personalistů, tříbili si myšlenky, zlepšovali své vyjadřovací schopnosti a zjišťovali, zda se jejich představa o budoucím pracovním životě střetává s realitou. S manažery v oblasti vývoje a výroby probírali nové trendy v jejich oboru a možnosti, jakým směrem se lze dále profesně rozvíjet, jaké novinky firmy připravují nebo na jakých zajímavých projektech by bylo možné spolupracovat.

Studenti odcházeli velmi spokojeni. „Tento formát setkávání s firmami mi velmi vyhovuje. Byl tu čas a prostor zeptat se na všechno, co mne zajímá. Zástupci firem přišli perfektně připraveni a detailně znali možnosti, které aktuálně studentům nabízí,“ pochvalovala si akci studentka Fakulty aplikovaných věd, která je momentálně v 5. ročníku.

Zaměstnavatelé akci také hodnotili velmi pozitivně s tím, že bylo příjemné popovídat si se studenty, které dané téma opravdu zajímá.

Galerie


Celouniverzitní

Kateřina Ženková

28. 02. 2020


Akademik z FAV se podílel na jedinečném výzkumu hustoty kůry a gravitačního pole Měsíce

Tisková zpráva Úspěchy Zaměstnanci

Fakulta aplikovaných věd

06. 11. 2020

Konference se zaměří na proměnu vysoké školy pro přípravu absolventů na Průmysl 4.0

Absolventi Konference Spolupráce

Fakulta strojní

18. 11. 2020

Amazing Business School: inovativní cesta tvorby a experimentování s novými business koncepty

Studenti Studium Úspěchy

Fakulta ekonomická

12. 11. 2020