Kurt Gebauer v Národní galerii

University Public Exhibition

Členové katedry výtvarné výchovy a kultury Fakulty pedagogické ZČU v Plzni srdečně gratulují profesoru Kurtu Gebauerovi k velkolepé výstavě ve Veletržním paláci.

Od 6. března do 27. září 2020 probíhá ve Veletržním paláci v Praze retrospektivní výstava šedesáti let tvorby sochaře Kurta Gebauera. Výstavu spolu se zástupci Národní galerie zahájil 5. března ministr kultury Lubomír Zaorálek. Prostor Veletržního paláce doslova vyplnila lidská těla – počet návštěvníků vernisáže byl odhadnut na neuvěřitelných 7500.

Pojetí živé figurace sochaře, ale i malíře Kurta Gebauera je jen těžko zařaditelné. Pečlivé studie prožívané skutečnosti lidského těla, jednou oslavy radostného života a přírody, jindy bryskní obžaloby společenské absurdity, groteskní, ironické i poeticky smutné, jej řadí mezi velké postavy českého 20. století dalším ztělesněním poetiky malého velkého člověka. Postavy, která nemění dějiny silou, ale vyprávěním, jemným humorem a hlubokou lidskostí,“ uvedl ředitel Sbírky moderního a současného umění Veletržního paláce Michal Novotný.

Gallery

Faculty of Education

Věra Uhl Skřivanová

09. 03. 2020

The digital apian laboratory on the roof of the Faculty of Mechanical Engineering can be followed

Competition University Public

Faculty of Mechanical Engineering

17. 05. 2021

APCOM conference

An international conference focused on the structure of materials

Conference Cooperation Science

New Technologies - Research Centre (NTC)

30. 06. 2021

What can the University of West Bohemia do for the future of the world?

Students University Employees

University-wide

19. 05. 2021

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development