Fakulta pedagogická hledá na facebooku dobrovolníky, kteří pomohou druhým

covid-19 University Public

Facebooková skupina Pomáháme v Plzeňském kraji je určena všem, kteří se rozhodli podat pomocnou ruku, i těm, kteří pomoc potřebují.

Doučování nebo hlídání dětí, dobrovolnické aktivity od šití roušek po zajištění termotašek na nákupy nebo učebních pomůcek, nabídka i poptávka. Fakulta pedagogická ZČU vytvořila v noci ze soboty na neděli facebookovou skupinu Pomáháme v Plzeňském kraji, díky níž může pomáhat každý. „Skupina je určena všem, kteří se rozhodli nezištně podat pomocnou ruku, a také těm, kteří jejich pomoc potřebují,“ říkají její správci.

Skupina je veřejná a viditelná. Propojuje dobrovolníky s rodiči, neziskovými organizacemi a dalšími institucemi i jednotlivci, přičemž dobrovolníci nemusí být jen z řad studentů.

Pomáháme v Plzeňském kraji nabízí:

• poptávku/nabídku doučování či hlídání dětí
  • dobrovolnické aktivity
  • nábor dobrovolníku neziskovými organizacemi, které se zaměřují na práci s lidmi a zejména na vzdělávání
  • dobrovolné aktivity studentů/zaměstnanců, kteří k sobě hledají stejně zaměřené kolegy

V pondělí dopoledne měla skupina 420 členů a další přibývají, zároveň s tím se zvyšuje také počet zveřejněných nabídek i poptávek a reakcí na ně.

Děkujeme všem, kteří pomáhají!

Faculty of Education

Pavel KORELUS

16. 03. 2020

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development