Studenti Sutnarky animovali Papelote

Spolupráce Studenti Veřejnost

Studenti ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara se napříč ročníky věnovali v zimním semestru tohoto akademického roku tématu animovaných produkt videí pro stylové papírnictví a kreativní grafické studio Papelote. Studio už více než dekádu věří, že kreativita začíná právě na papíře a že nepopsaný blok je jen první krok na cestě za lepším světem - kreativním, inspirativním a zodpovědným. Proč jej tedy nerozpohybovat?

V rámci klauzurních prací tak studenti vdechli život papírenským produktům a přeměnili je v něco naprosto neobyčejného. "Hravým výsledkem se nenechte zmást, ve skutečnosti to rozhodně nebylo nic jednoduchého – na každou vteřinu videa, vytvořeného technikou stopmotion, totiž připadá 25 fotografií, pečlivě poskládaných do výsledné animace," říká Barbora Pešek, PR specialistka Papelote.

"Papelote je mnoha cenami ověnčené stylové české papírnictví, bylo proto pro nás prestižní s nimi minulý semestr spolupracovat. Pět vybraných videí bude pak studio skutečně používat," popisuje pedagog ateliéru Vojtěch Domlátil.

Podívejte se, jakým životem může takový zápisník, přáníčko či obálka žít. Čtrnáct videí najdete na webu Papelote.

Video


Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

21. 04. 2020


Studentské otazníky ZČU hledají redaktory

Studenti Studium Univerzita

Celouniverzitní

01. 03. 2021

Pro ISIC kartu můžete nově i na Klatovskou třídu 12

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

04. 02. 2021

Studentka a student Fakulty ekonomické navrhli plakáty na podporu očkování

covid-19 Studenti Veřejnost

Fakulta ekonomická

12. 02. 2021