Zámek Nečtiny otevírá a zve na historii, občerstvení i výlety

Univerzita Veřejnost

V souvislosti s uvolňováním restriktivních opatření české vlády se opět otevřelo školicí a ubytovací zařízení Západočeské univerzity na zámku v Nečtinech.

Venkovní provoz severoplzeňského zámku Nečtiny odstartoval již v úterý 12. května, jeho otevírací doba bude od úterý do neděle mezi 10. a 17. hodinou.

„Přijďte se občerstvit na venkovní terásku. K dispozici je pivo, limo, nanuky, cukrovinky nebo pizza, párky v rohlíku či utopence. Milovníci památek jistě ocení návštěvu zámecké kaple a výstavy ve věži, kde se dozvědí více o historii zámku a historii rodu Mensdorff-Pouilly, posledních vlastníků zámku,“ zve ředitelka zařízení Štěpánka Špillerová s tím, že vstupné na zámek je dobrovolné.

Pro nadšence do výletů jsou na zámku nově k zapůjčení elektrokola Lectron či koloběžky Kostka.

Bližší informace a případná rezervace na telefonním čísle 601 375 401.

Pavel KORELUS

12. 05. 2020

Letošní letní škola Homo Economicus byla ve znamení ekologicky šetrného hospodaření

Studium Univerzita Veřejnost